• e mërkurë, 06 dhjetor 2023
Sijarto: Derisa kjo Qeveri është në Hungari, nuk do të vendosen sanksione për Dodikun

Sijarto: Derisa kjo Qeveri është në Hungari, nuk do të vendosen sanksione për Dodikun

Budapest, 22 mars 2023 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme i Hung...

Zelenski: Ukraina do t'u kundërpërgjigjet të gjitha sulmeve nga Moska

Zelenski: Ukraina do t'u kundërpërgjigjet të gjitha sulmeve nga Moska

Kiev, 22 mars 2023 (MIA) - Ukraina do t'u kundërpërgjigjet të gjit...

Skadon afati, Lista Serbe nuk aplikon për pjesëmarrje në zgjedhjet në veri të Kosovës

Skadon afati, Lista Serbe nuk aplikon për pjesëmarrje në zgjedhjet në veri të Kosovës

Prishtinë, 22 mars 2023 (MIA) - Zëdhënësi i Komisionit qendror zgj...

Mariçiq-Davidoju: Procesi inkuadrues me BE-në duhet të vazhdojë

Mariçiq-Davidoju: Procesi inkuadrues me BE-në duhet të vazhdojë

Shkup, 22 mars 2023 (MIA) - Zëvendëskryeministri i angazhuar për çështje evropiane, Bojan Mariç...

Ndërtesa e MPJ-së është ndriçuar me ngjyrat e flamurit gjerman me rastin e vizitës së nesërme të Analena Berbok

Ndërtesa e MPJ-së është ndriçuar me ngjyrat e flamurit gjerman me rastin e vizitës së nesërme të Analena Berbok

Shkup, 22 mars 2023 (MIA) - Me rastin e vizitës së nesërme të ministres së Punëve të Jashtme të...

Komuna e Tetovës: Nuk bëhet fjalë për kurfarë

Komuna e Tetovës: Nuk bëhet fjalë për kurfarë "kryeqyteti", por për "qendër" të shqiptarëve në Maqedoni të Veriut

Tetovë, 22 mars 2023 (MIA) - Disa reagime shkaktoi porosia e sotme përmes r...

Me dinamikë të përshpejtuar po zhvillohen punët ndërtimore në rrugën Elbasan Qafë Thanë

Me dinamikë të përshpejtuar po zhvillohen punët ndërtimore në rrugën Elbasan Qafë Thanë

Qafë Thanë, 22 mars 2023 (MIA) - Punët ndërtimore për rikonstruimin dhe zgjerimin   e aksit rru...

Të enjten fillojnë kualifikimet për EURO2024

Të enjten fillojnë kualifikimet për EURO2024

Shkup, 22 mars 2023 (MIA) - Me ndeshjen mes Kazakistanit dhe Sllovenisë nes...

Pavllova për MIA-n: Reagimi i autoriteteve amerikane dhe zvicerane zvogëloi rrezikun e efekteve më të mëdha negative në sektorin bankar

Pavllova për MIA-n: Reagimi i autoriteteve amerikane dhe zvicerane zvogëloi rrezikun e efekteve më të mëdha negative në sektorin bankar

Shkup, 22 mars 2023 (MIA) - Nënkryetarja e Bankës Evropiane për Investime, përgjeg...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj bëhet

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj bëhet "Qytetar nderi" i Gostivarit

Gostivar, 22 mars 2023 (MIA) - Gjatë ditës së sotme në hapësirat e komunës, në një ceremoni sol...

Blinken paralajmëron se Kina po e përcjellë çdo hap të SHBA-së për luftën në Ukrainë

Blinken paralajmëron se Kina po e përcjellë çdo hap të SHBA-së për luftën në Ukrainë

Uashington, 22 mars 2023 (MIA) - Sekretari amerikan i shtetit Entoni Blinken...

Një tërmet i fuqishëm e ka goditur Argjentinën

Një tërmet i fuqishëm e ka goditur Argjentinën

Buenos Aires, 22 mars 2023 (MIA) - Një tërmet me magnitudë 6,4 ballësh sipas shkal...

Miratohen 243 milionë euro për “Behtel dhe Enka” për korridoret 8 dhe 10, transha e parë për pagesë 87 milionë euro

Miratohen 243 milionë euro për “Behtel dhe Enka” për korridoret 8 dhe 10, transha e parë për pagesë 87 milionë euro

Shkup, 22 mars 2023 (MIA) - Konsorciumit amerikano-turk "Behtel and Enka" i janë n...

Kosova vendosi sanksione ndaj grupit Vagner

Kosova vendosi sanksione ndaj grupit Vagner

Prishtinë, 22 mars 2023 (MIA) - Qeveria e Kosovës ka plotësuar vendimin për sanksione kundër grupit...

Fëmijët e Qendrës

Fëmijët e Qendrës "Savanti" vizituan mjediset e Radio Shkupit

Shkup, 22 mars 2023 (MIA) - Për nder të Ditës Botërore të Fëmijëve me Sindromën Daun dhe fillimit të...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR