• среда, 17 јули 2024
Чеферин може повторно да се кандидира за функцијата прв човек на УЕФА, и покрај тоа што вети дека нема да го стори тоа

Чеферин може повторно да се кандидира за функцијата прв човек на УЕФА, и покрај тоа што вети дека нема да го стори тоа

Лондон, 16 јули 2024 (МИА) - Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин може повторно да се кандидира...

Демократската партија на САД виртуелно ќе гласа за номинацијата на Бајден за втор претседателски мандат

Демократската партија на САД виртуелно ќе гласа за номинацијата на Бајден за втор претседателски мандат

Вашингтон, 15 јули 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден ќе биде формално номиниран од не...

Барт Де Вевер доби мандат да почне преговори за формирање нова Влада на Белгија 

Барт Де Вевер доби мандат да почне преговори за формирање нова Влада на Белгија 

Брисел, 10 јули 2024 (МИА) - Белгискиот крал Филип денеска на лидерот на националистичката Нова флам...

Зоран Милановиќ, како кандидат на Социјалдемократската партија, ќе се бори за втор мандат 

Зоран Милановиќ, како кандидат на Социјалдемократската партија, ќе се бори за втор мандат 

Загреб, 29 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на хрватската Социјалдемократска партија (СДП), Пеѓа Грби...

Ален Берсе нов генерален секретар на Советот на Европа

Ален Берсе нов генерален секретар на Советот на Европа

Стразбур, 26 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот швајцарски претседател Ален Берсе е избран за генерален с...

Грбин нема да се кандидира за нов мандат на чело на СДП на претстојните партиски избори

Грбин нема да се кандидира за нов мандат на чело на СДП на претстојните партиски избори

Загреб, 10 јуни 2024 (МИА) - Лидерот на Социјалдемократската партија на Хрватска (СДП) Пеѓа Грбин де...

Во првите сто дена од новата влада Мицкоски најави проект во енергетиката, две инвестиции и проширување на други две

Во првите сто дена од новата влада Мицкоски најави проект во енергетиката, две инвестиции и проширување на други две

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Мандатарот Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање рече дек...

Мицкоски: Набргу ќе биде составена новата реформска влада, почнуваат внатрепартиските консулатции за имињата на министрите  (ДПЛ)

Мицкоски: Набргу ќе биде составена новата реформска влада, почнуваат внатрепартиските консулатции за имињата на министрите (ДПЛ)

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Набргу од денеска ќе биде составена новата реформска влада која што ќе и...

Мицкоски: Сум го чул Гаши дека наша заедничка татковина е Македонија, ако не е така треба час поскоро да им се извини на граѓаните

Мицкоски: Сум го чул Гаши дека наша заедничка татковина е Македонија, ако не е така треба час поскоро да им се извини на граѓаните

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Мандатарот на идната влада Христијан Мицкоски денеска изјави дека не ја...

Мицкоски ќе го добие мандатот за состав на Влада (во живо)

Мицкоски ќе го добие мандатот за состав на Влада (во живо)

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Претседателката Гордана Сиљановска Давкова  ќе го додели мандатот з...

Сиљановска Давкова ќе го врачи мандатот за состав на влада на Мицкоски

Сиљановска Давкова ќе го врачи мандатот за состав на влада на Мицкоски

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Претседателката Гордана Сиљановска Давкова,...

Преговорите за влада завршуваат, очекувам утре претседателката да го додели мандатот, изјави Мицкоски

Преговорите за влада завршуваат, очекувам утре претседателката да го додели мандатот, изјави Мицкоски

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицко...

Мицкоски ќе го добие мандатот ден пред истекот на рокот, подготовки за законските измени за реорганизација на министерствата

Мицкоски ќе го добие мандатот ден пред истекот на рокот, подготовки за законските измени за реорганизација на министерствата

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - На ден пред истекот на крајниот рок се очекува претседателката на држава...

Пратеничката група на Левица бара да се констатира престанок на мандатот на пратеникот Талат Џафери

Пратеничката група на Левица бара да се констатира престанок на мандатот на пратеникот Талат Џафери

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Пратеничката група на Левица денеска до претседателот на Собранието подн...

Најверојатно в четврток претседателката Сиљановска Давкова ќе му го врачи мандатот за формирање на нова влада на Мицкоски

Најверојатно в четврток претседателката Сиљановска Давкова ќе му го врачи мандатот за формирање на нова влада на Мицкоски

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Најверојатно во четврток претседателката на државата Гордана Сиљановска...

Image

Остани поврзан