• вторник, 16 јули 2024
АБА го потврди вклучувањето на кошаркарскиот клуб Дубаи

АБА го потврди вклучувањето на кошаркарскиот клуб Дубаи

Белград, 25 мај 2024 (МИА) – Кошаркарскиот клуб Дубаи од следната сезона официјално ќе биде член...

Црвена ѕвезда ја освои АБА лигата

Црвена ѕвезда ја освои АБА лигата

Белград, 20 мај 2024 (МИА) – На експресен начин, со чисти 3:0 во победи во финалната серија со Парти...

Од следната сезона 16 клубови во АБА лигата

Од следната сезона 16 клубови во АБА лигата

  Загреб, 5 април 2024 (МИА) – Регионалната кошаркарска АБА лига денеска одржа седмица...

Четврта победа на МЗТ Скопје Аеродром во АБА 2 лигата

Четврта победа на МЗТ Скопје Аеродром во АБА 2 лигата

Широки Брег, 20 декември 2023 (МИА) – Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром ја совлада...

АБА лигата најостро го осудува инцидентот во Задар

АБА лигата најостро го осудува инцидентот во Задар

Задар, 12 ноември 2023 (МИА) - По шокантните сцени што се случија во Задар во саботата вечерта и нап...

Лука Божиќ прогласен за МВП во АБА-лигата

Лука Божиќ прогласен за МВП во АБА-лигата

Белград, 27 април 2023 (МИА) - Лука Божиќ од Задар е избран за МВП на редовната сезона на регионална...

МЗТ Скопје победи во Сплит и ги задржа шансите за опстанок во АБА-лигата

МЗТ Скопје победи во Сплит и ги задржа шансите за опстанок во АБА-лигата

Сплит, 7 април 2023 (МИА) – Македон...

АБА му изрече суспензија и парична казна на Лесор

АБА му изрече суспензија и парична казна на Лесор

Белград, 17 март 2023 (МИА) – Кошаркарската АБА лига му изрече денеска сусп...

Лесор МВП на 21. коло во АБА-лигата

Лесор МВП на 21. коло во АБА-лигата

Белград, 14 март 2023 (МИА) - Кошаркарот на Партизан, Матијас Лесор е прогласен...

МЗТ Скопје поразен на гостувањето кај Мега МИС

МЗТ Скопје поразен на гостувањето кај Мега МИС

Белград, 12 март 2023 (МИА) – Макед...

АБА-лига: МЗТ Скопје ја изненади Цедевита Олимпија и ги зголеми шансите за опстанок

АБА-лига: МЗТ Скопје ја изненади Цедевита Олимпија и ги зголеми шансите за опстанок

Скопје, 4 февруари 2023 (МИА) – Мак...

МЗТ Скопје загуби од Будуќност, но покажа дека ќе се бори до крај за опстанок во АБА-лигата

МЗТ Скопје загуби од Будуќност, но покажа дека ќе се бори до крај за опстанок во АБА-лигата

Скопје, 21 јануари 2023 (МИА) – Еки...

Пелистер со една добра четвртина до триумф над Осиек во АБА2

Пелистер со една добра четвртина до триумф над Осиек во АБА2

Сараево, 25 ноември 2022 (МИА) – Македонскиот прволигаш Пелистер го забележа третиот триумф сезонава во...

АБА: Гостински пораз на МЗТ Скопје од ФМП

АБА: Гостински пораз на МЗТ Скопје од ФМП

Белград, 18 ноември 2022 (МИА) – Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопј...

Прва победа на МЗТ Скопје Аеродром во АБА-лигата по пауза од четири години

Прва победа на МЗТ Скопје Аеродром во АБА-лигата по пауза од четири години

Скопје, 23 октомври 2022 (МИА) – Кошаркарите на актуелниот македонски шампион МЗТ Скопје Аеродром со си...

Image

Остани поврзан