• среда, 17 јули 2024
Сари одби да го преземе Панатинаикос

Сари одби да го преземе Панатинаикос

Атина, 4 јуни 2024 (МИА) - Маурицио Сари одби да го преземе Панатинаикос, пренесе трансфер гуруто Џа...

Расте интересот за Сари: По Панатинаикос, заинтересиран е и повратник во Премиер лигата

Расте интересот за Сари: По Панатинаикос, заинтересиран е и повратник во Премиер лигата

Рим, 1 јуни 2024 (МИА) - Маурицио Сари го напушти Лацио кон крајот на сезоната поради слаби резултат...

Сари: Да ги имавме парите на Англичаните во Италија, секој пат ќе победувавме во ЛШ

Сари: Да ги имавме парите на Англичаните во Италија, секој пат ќе победувавме во ЛШ

Рим, 20 мај 2024 (МИА) - Италијанскиот тренер Маурицио Сари откри дека добил четири понуди од премие...

Медиуми: Лацио го избра Тудор за нов тренер

Медиуми: Лацио го избра Тудор за нов тренер

  Рим, 15 март 2024 (МИА) – Римски Лацио го избра 45-годишниот хрватски стратег Иван Ту...

Сари ја напушти клупата на Лацио

Сари ја напушти клупата на Лацио

  Рим, 12 март 2024 (МИА) – Тренерот на италијанскиот фудбалски прволигаш Лацио, 65-год...

Сари ја посакува Барселона во осминафиналето на Лигата на шампионите

Сари ја посакува Барселона во осминафиналето на Лигата на шампионите

Рим, 14 декември 2023 (МИА) - Тренерот на Лацио, Маурицио Сари, изјави дека сака неговиот тим да игр...

Милан, Тотенхем и Вест Хем заинтересирани за Сари

Милан, Тотенхем и Вест Хем заинтересирани за Сари

Рим, 23 март 2023 (МИА) – Калчолигашот Милан и премиерлигашите Тотенхем и Вест Хем...

Сари: Не можеме да размислуваме за Скудетото, можеме само да сонуваме

Сари: Не можеме да размислуваме за Скудетото, можеме само да сонуваме

Рим, 25 јануари 2023 (МИА) – Тренер...

Сари го продолжи договорот со Лацио до 2025 година

Сари го продолжи договорот со Лацио до 2025 година

Рим, 2 јуни 2022 (МИА) - Тренерот на Лацио, Маурицио Сари, го продолжи договорот со клубот до 2025 годи...

Сари во Лацио до 2025

Сари во Лацио до 2025

Рим, 27 мај 2022 (МИА) – Италијанскиот фудбалски тренер Маурицио Сари постигна договор со Лацио да оста...

Сари: Лацио одигра добро против Наполи и не заслужи да загуби

Сари: Лацио одигра добро против Наполи и не заслужи да загуби

Рим, 28 февруари 2022 (МИА) - Тренерот на Лацио, Маурицио Сари, смета дека неговио...

Сари: Да не беше Лига Европа, Лацио ќе се бореше за топ 4 во Серија А

Сари: Да не беше Лига Европа, Лацио ќе се бореше за топ 4 во Серија А

Рим, 21 февруари 2022 (МИА) - Тренерот на Лацио, Маурицио Сари смета дека неговиот тим ја плаќа цената...

Сари може да се врати во Наполи

Сари може да се врати во Наполи

Рим, 27 февруари 2021 (МИА) – Италијанскиот фудбалски стручњак, Маурицио Сари може да се врати во Напол...

„Кориере Фиорентино“: Фиорентина разговараше со Сари

„Кориере Фиорентино“: Фиорентина разговараше со Сари

Фиренца, 23 февруари 2021 (МИА) – Италијанскиот фудбалски прволигаш Фиорентина може да го смени својот...

Сари го одби Марсеј

Сари го одби Марсеј

Рим, 3 февруари 2021 (МИА) - Маурицио Сари ја одбил понудата да застане на чело на Марсеј, објави на Тв...

Image

Остани поврзан