• среда, 24 април 2024
Победа за македонските фудбалери на стартот на квалификациите за Еуро 2024

Победа за македонските фудбалери на стартот на квалификациите за Еуро 2024

Скопје, 23 март 2023 (МИА) – Победа...

Билд: Нагелсман доби отказ од Баерн, Тухел ќе биде нов тренер на Баварците

Билд: Нагелсман доби отказ од Баерн, Тухел ќе биде нов тренер на Баварците

Берлин, 23 март 2023 (МИА) - Јулија...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

24 март 2023  ...

Британски амбасадор во БиХ: Само државата Босна и Херцеговина може да одлучи за прекин на дипломатските односи

Британски амбасадор во БиХ: Само државата Босна и Херцеговина може да одлучи за прекин на дипломатските односи

Сараево, 23 март 2023 (МИА) -  Британскиот амбасадор во Босна и Хе...

Шоле им честиташе на Вучиќ и Курти за постигнатиот договор во Охрид

Шоле им честиташе на Вучиќ и Курти за постигнатиот договор во Охрид

Вашингтон, 23 март 2023 (МИА) - Специјалниот советник на американскиот...

САД предвидуваат 106,2 милиони долари за поддршка на реформите на Балканот во 2023 година

САД предвидуваат 106,2 милиони долари за поддршка на реформите на Балканот во 2023 година

Вашингтон, 23 март 2023 (МИА) - Во предлог-буџетот на Стејт департменто...

Пендаровски: Им посакувам лесни Рамазански пости на сите верници од исламска вероисповед

Пендаровски: Им посакувам лесни Рамазански пости на сите верници од исламска вероисповед

Скопје, 23 март 2023 (МИА)

Француската полиција употреби солзавец и уапси повеќе лица за време на протестите против пензиските реформи

Француската полиција употреби солзавец и уапси повеќе лица за време на протестите против пензиските реформи

Париз, 23 март 2023 (МИА) -  Штрајковите и протестите против пензиските реформи во Франција достигнаа нови нивоа...

Реакција на СДСМ на изнесени ставови на Христијан Мицкоски

Реакција на СДСМ на изнесени ставови на Христијан Мицкоски

Скопје, 23 март 2023

Мбапе: Го разбирам разочарувањето на Гризман

Мбапе: Го разбирам разочарувањето на Гризман

Париз, 23 март 2023 (МИА) – Новиот...

Парламентот на Данска изгласа приклучување кон Европската агенција за одбрана

Парламентот на Данска изгласа приклучување кон Европската агенција за одбрана

Копенхаген, 23 март 2023 (МИА) -  Парламентот на Данска денеска из...

Бектеши: Домашните производители на брашно следната недела ќе ги намалат цените

Бектеши: Домашните производители на брашно следната недела ќе ги намалат цените

Скопје, 23 март 2023 (МИА) - Производителите на брашно во државата следната недела дополнително ќе ј...

Мицкоски: Предвремени избори без техничка Влада, имаме план како земјава да дојде до преговорите со ЕУ

Мицкоски: Предвремени избори без техничка Влада, имаме план како земјава да дојде до преговорите со ЕУ

Скопје, 23 март 2023 (МИА) - Уставни измени под овие услови не прифаќам...

Босна и Херцеговина: Владата на РС по налог на Додик ги прекина односите со САД и Велика Британија

Босна и Херцеговина: Владата на РС по налог на Додик ги прекина односите со САД и Велика Британија

Бања Лука, 23 март 2023 (МИА) - Владата на Република Српска денеска дон...

По средбата со Гутереш на Самитот на ЕУ, најавена соработка со ОН за соочување со итни предизвици во светот

По средбата со Гутереш на Самитот на ЕУ, најавена соработка со ОН за соочување со итни предизвици во светот

Брисел, 23 март 2023 (МИА) - Самитот на Европската Унија денеска почна...

Image

Остани поврзан