• петок, 19 јули 2024
Ќе биде ли Манчестер Сити исфрлен од Премиер лигата?

Ќе биде ли Манчестер Сити исфрлен од Премиер лигата?

Манчестер, 4 јуни 2024 (МИА) - Правниот предизвик на Манчестер Сити против правилата во Премиер лига...

Роналдо: Тоа беше една од најдобрите сезони во мојата кариера

Роналдо: Тоа беше една од најдобрите сезони во мојата кариера

Ријад, 4 јуни 2024 (МИА) - Суперѕвездата на Ал-Наср, Кристијано Роналдо, верува дека минатата сезона...

Квалификации за ЕП 2025: Македонија славеше против Молдавија

Квалификации за ЕП 2025: Македонија славеше против Молдавија

Кишињев, 4 јуни 2024 (МИА) - Женската репрезентација на Македонија победи на гостувањето кај Молдави...

Михајловска: Доколку кај одреден тестатор се утврди дека препишувале повеќе ученици, неговото име ќе биде посочено во извештајот

Михајловска: Доколку кај одреден тестатор се утврди дека препишувале повеќе ученици, неговото име ќе биде посочено во извештајот

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Директорката на Државниот испитен центар (ДИЦ), Билјана Михајловска вече...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

5 јуни 2024  Свети Николе/ Тетово – Одбележување на Светскиот ден на ж...

Филипче, Петровска и Деспотовски ќе ги поднесат кандидатурите за лидер на СДСМ

Филипче, Петровска и Деспотовски ќе ги поднесат кандидатурите за лидер на СДСМ

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот министер за здравство и актуелен пратеник од редовите на СДС...

Путин го назначи Шојгу за координатор за развој на одбранбената индустрија

Путин го назначи Шојгу за координатор за развој на одбранбената индустрија

Мoсква, 4 јуни 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин денеска го именуваше секретарот на Со...

Повеќе од половина од Аргентинците живеат во сиромаштија

Повеќе од половина од Аргентинците живеат во сиромаштија

Буенос Аирес, 4 јуни 2024 (МИА) - Повеќе од половина од Аргентинците живеат во сиромаштија, според п...

Бајден вели дека новите ограничувања за мигрантите ќе ја „обезбедат“ границата меѓу САД и Мексико

Бајден вели дека новите ограничувања за мигрантите ќе ја „обезбедат“ границата меѓу САД и Мексико

Вашингтон, 4 јуни 2024 (МИА) - Новите ограничувања за недокументираната миграција во САД ќе помогнат...

Курти тврди дека има соработка со Османи и дека разликите не се непремостиви

Курти тврди дека има соработка со Османи и дека разликите не се непремостиви

Приштина, 3 јуни 2024 (МИА) - Косовскиот премиер Албин Курти денеска изјави дека има блиска соработк...

Извор од МВР на Србија за Данас: Полицијата доби наредба да не доаѓа на Новосадскиот саем

Извор од МВР на Србија за Данас: Полицијата доби наредба да не доаѓа на Новосадскиот саем

Белград, 3 јуни 2024 (МИА) - Новосадската полиција во неделата на денот на локалните изборите добила...

Собрание: На премиерот и на одредени членови на Владата им престанаа функциите, ќе ги вршат само неопходните функции до изборот на новата влада

Собрание: На премиерот и на одредени членови на Владата им престанаа функциите, ќе ги вршат само неопходните функции до изборот на новата влада

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - На конститутивната седница на Собранието на Република Северна Македонија...

На аеродромот во Тирана уапсени 16 полицајци, дозволувале  нелегално преминување на границата

На аеродромот во Тирана уапсени 16 полицајци, дозволувале нелегално преминување на границата

Тирана, 4 јуни 2024 (МИА)- На меѓурадониот аеродром во Тирана уапсени се шеснаесет припадници на &nb...

Ограбена филијала на банка во Скопје

Ограбена филијала на банка во Скопје

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Филијала на банка на булеварот „Кузман Јосифовски-Питу“ во Скопје денеск...

Северна Македонија ќе учествува на Детската Евровизија во ноември

Северна Македонија ќе учествува на Детската Евровизија во ноември

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - „Македонската радио телевизија“ објави повик за аудиција на вокален инте...

Image

Остани поврзан