• вторник, 18 јуни 2024
До раните утрински часови навивачите на Олимпијакос го славеа триумфот во Конференциската лига

До раните утрински часови навивачите на Олимпијакос го славеа триумфот во Конференциската лига

Атина, 30 мај 2024 (МИА) – Сонот стана реалност за грчкиот фудбалски тим Олимпијакос, но и за навива...

Одбележан Денот на Логистичка база -  еден од главните столбови на Армијата

Одбележан Денот на Логистичка база - еден од главните столбови на Армијата

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Логистичката база е клучен елемент во справувањето со предизвиците како...

Евроинституциите по повод Денот на Европа: ЕУ е проект што не обединува, заедно сме посилни

Евроинституциите по повод Денот на Европа: ЕУ е проект што не обединува, заедно сме посилни

Брисел, 9 мај 2024 (МИА) – Европска Унија пред се е идеја и сон за Европа обединета во мир, која раб...

Ден на Европа – чествување на европскиот мир и единство 

Ден на Европа – чествување на европскиот мир и единство 

Брисел, 9 мај 2024 (МИА) - На 9 мај Европа ја слави годишнината од „Шумановата декларација“, која го...

ВМРО-ДПМНЕ слави двојна победа

ВМРО-ДПМНЕ слави двојна победа

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) — По првичните резултати од вториот круг на претседателските и парламентарн...

Раководството и симпатизери на „Вреди“ славеа на плоштадот во Тетово

Раководството и симпатизери на „Вреди“ славеа на плоштадот во Тетово

Тетово, 8 мај 2024 (МИА) - На плоштадот „Илирија" во Тетово, раководството и симпатизерите на албанс...

Одбележан Денот на македонската полиција

Одбележан Денот на македонската полиција

Скопје, 7 мај 2024 (МИА) - Во скопската општина Аеродром денеска се одржа централната прослава за од...

Баер закажа прослава за 26 мај

Баер закажа прослава за 26 мај

  Леверкузен, 6 мај 2024 (МИА) – Германскиот фудбалски шампион Баер Леверкузен заедно с...

Се слави пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Се слави пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ се собираат поддржувачи на кандидатката з...

ДУИ слави на плоштадот „Скендербег“ во Скопје

ДУИ слави на плоштадот „Скендербег“ во Скопје

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Приврзаниците на ДУИ вечерва на плоштадот „Скендербег“ во Скопје слава...

Првата бугарска експедиција што се искачи на Еверест ја прославува 40-годишнината со серија свечени настани

Првата бугарска експедиција што се искачи на Еверест ја прославува 40-годишнината со серија свечени настани

Софија, 17 април 2024 - Оваа година се одбележуваат 40 години од бугарскиот спортски настан од 20 ве...

Иранците го славеа нападот врз Израел

Иранците го славеа нападот врз Израел

Техеран, 14 април 2024 (МИА) - Неколку илјади луѓе се собраа во големите ирански градови за да го по...

Кулеба ги повика членките на НАТО да и обезбедат на Украина системи „Патриот“

Кулеба ги повика членките на НАТО да и обезбедат на Украина системи „Патриот“

Брисел, 4 април 2024 (МИА) – Шефот на украинската дипломатија, Дмитро Кулеба, денеска ги повика член...

Столтенберг: НАТО помогна во ширењето на мирот, демократијата и просперитетот низ Европа 

Столтенберг: НАТО помогна во ширењето на мирот, демократијата и просперитетот низ Европа 

Брисел, 4 април 2024 (МИА) - Вашингтонскиот договор со кој пред 75 години е формиран НАТО има само 1...

Вартоломеј повика на заеднички датум за празнување на Велигден

Вартоломеј повика на заеднички датум за празнување на Велигден

Истанбул, 3 април 2024 (МИА) – Севселенскиот патријарх Вартоломеј денеска ги повика сите христијани...

Image

Остани поврзан