• среда, 19 јуни 2024
ЕП 2024: Португалија со пресврт до победа против Чешка

ЕП 2024: Португалија со пресврт до победа против Чешка

Лајпциг, 18 јуни 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Португалија направи пресврт и забележа крајно драм...

Српскиот претседател Александар Вучиќ прогласи победа на СНС на локалните избори

Српскиот претседател Александар Вучиќ прогласи победа на СНС на локалните избори

Белград, 3 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Србија и член на Претседателството на СНС, Александар...

Излезните анкети предвидуваат победа на партијата на премиерот Моди на парламентарните избори во Индија

Излезните анкети предвидуваат победа на партијата на премиерот Моди на парламентарните избори во Индија

Њу Делхи, 1 јуни 2024 (МИА) - Коалицијата предводена од партијата на индискиот премиер Нарендра Моди...

Наузеда ја објави победата на претседателските избори, неговиот ривал го призна поразот

Наузеда ја објави победата на претседателските избори, неговиот ривал го призна поразот

Вилнус, 27 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Литванија, Гитанас Наузеда прогласи победа во последнио...

Висок американски функционер се сомнева во можноста за „тотална победа“ на Израел во Појасот Газа

Висок американски функционер се сомнева во можноста за „тотална победа“ на Израел во Појасот Газа

Вашингтон, 14 мај 2024 (МИА) - Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден се сомнева...

Пригодна свеченост по повод Денот на победата над фашизмот во Делчево

Пригодна свеченост по повод Денот на победата над фашизмот во Делчево

Делчево, 9 мај 2024 (МИА) - По повод 79 години од победата над фашизмот и 73 години од Денот на Евро...

Во Тетово одбележан Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа

Во Тетово одбележан Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа

Тетово, 9 мај 2024 (МИА) – Во организација на Сојузот на борци од Тетово денеска пред Споменикот на...

Во Струмица одбележан Меѓународниот ден на победата над фашизмот и Денот на Европа

Во Струмица одбележан Меѓународниот ден на победата над фашизмот и Денот на Европа

Струмица, 9 мај 2024 (МИА) - Денеска пред споменикот на паднатите борци од НОАВМ во Малиот градски п...

Демократски сојуз: Двојната победа огромен предизвик

Демократски сојуз: Двојната победа огромен предизвик

Скопје, 9 мај 2024 Демократски сојуз, претседaтелските и парламентарните избори ги оценува к...

МД

МД"Илинден"-Тирана ја честиташе победата на Силјановска-Давкова и ВМРО-ДПМНЕ

Дебар, 9 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Македонското друштво "Илинден"-Тирана, Никола Ѓурѓај, во...

ВМРО-ДПМНЕ слави двојна победа

ВМРО-ДПМНЕ слави двојна победа

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) — По првичните резултати од вториот круг на претседателските и парламентарн...

Ахмети од Струга: На 8 мај да ја запечатиме победата на Европскиот фронт

Ахмети од Струга: На 8 мај да ја запечатиме победата на Европскиот фронт

Струга, 28 април 2024 Денес пред стружани се обрати  претседателот на ДУИ, Али Ахмети с...

Ахмети од Кичево: На 8 мај да ја зголемиме победата со заокружување на бројот 4

Ахмети од Кичево: На 8 мај да ја зголемиме победата со заокружување на бројот 4

Скопје, 27 април 2024 Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во рамки на активностите за кампањат...

Мета: Победата на професорката Давкова ќе биде уште поубедлива

Мета: Победата на професорката Давкова ќе биде уште поубедлива

Тирана, 25 април 2024 (МИА) - Поранешниот албански претседател и актуелен лидер на опозициската Парт...

За победа во прв круг потребни 907.159 гласови, во вториот 362.864

За победа во прв круг потребни 907.159 гласови, во вториот 362.864

Скопје, 24 април 2024 (МИА) – Во земјава денеска се одржува првиот круг...

Image

Остани поврзан