• недела, 14 јули 2024
Просечната каматна стапка на вкупните кредити во мај намалена на месечна основа, а зголемена на годишно ниво

Просечната каматна стапка на вкупните кредити во мај намалена на месечна основа, а зголемена на годишно ниво

Скопје, 28 јуни 2024 (МИА) - Просечната каматна стапка на вкупните кредити во мај изнесува 5,49 проц...

Најгледани 20 евровизиски видеа во мај

Најгледани 20 евровизиски видеа во мај

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - На официјалниот евровизиски канал на „Јутјуб“, објавени се најгледаните...

Инфлацијата во мај зголемена за 0,9 проценти во однос на април

Инфлацијата во мај зголемена за 0,9 проценти во однос на април

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - Инфлацијата мерена преку индексот на трошоците на животот во мај во одно...

Хоспитализирани нови четири лица со голема кашлица, вкупно 661 случај во државава

Хоспитализирани нови четири лица со голема кашлица, вкупно 661 случај во државава

Скопје, 31 мај 2024 (МИА) - Од 24 до 30 мај пријавени се 30 нови случаи на пертусис, народски кажано...

ССМ: Синдикална минимална кошница за мај 60 090,00 денари

ССМ: Синдикална минимална кошница за мај 60 090,00 денари

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Вредноста на синдикалната минимална кошница за месец мај 2024 година изн...

Нови шестмина хоспитализирани, вкупно 553 случаи на пертусис до 9 мај

Нови шестмина хоспитализирани, вкупно 553 случаи на пертусис до 9 мај

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - Нови 15 случаи на пертусис - народски кажано голема кашлица, се пријавен...

Си Џинпинг ќе ја посети Србија на 7 и 8 мај, претходно ќе престојува во Франција

Си Џинпинг ќе ја посети Србија на 7 и 8 мај, претходно ќе престојува во Франција

Белград, 29 април 2024 (МИА) - Кинескиот претседател Си Џинпинг ќе престојува во официјална посета н...

Путин најави посета на Кина во мај

Путин најави посета на Кина во мај

Москва, 25 април 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека планира да ја п...

Шеф на украинско воено разузнавање: Ќе се соочиме со тешка, но не и катастрофална ситуација

Шеф на украинско воено разузнавање: Ќе се соочиме со тешка, но не и катастрофална ситуација

Киев, 22 април 2024 (МИА) - Од средината на мај до почетокот на јуни Украина ќе биде во тешка ситуац...

Следната фаза од случајот за екстрадиција на Џулијан Асанж во САД ќе започне во мај

Следната фаза од случајот за екстрадиција на Џулијан Асанж во САД ќе започне во мај

Лондон, 18 април 2024 (МИА) - Следната фаза од судењето на Џулијан Асанж ќе започне во мај, откако

Пуџдемон најави дека ќе се кандидира на каталонските избори во мај

Пуџдемон најави дека ќе се кандидира на каталонските избори во мај

Барселона, 22 март 2024 (МИА) - Лидерот на каталонските сепаратисти Карлес Пуџдемон, кој повеќе од ш...

Лога: Верувам дека 8 мај ќе биде датум за двата изборни циклуса

Лога: Верувам дека 8 мај ќе биде датум за двата изборни циклуса

Скопје, 22 ноември 2023 (МИА) -  Претставници на владината коалиција остануваат на ставот за од...

Во Србија просечна плата во мај изнесувала 734 евра, но половина вработени работеле за помалку од 564 евра

Во Србија просечна плата во мај изнесувала 734 евра, но половина вработени работеле за помалку од 564 евра

Белград, 25 јули 2023 (МИА) - Просечната (бруто) плата во Србија пресметана за мај годинава изнесува...

Претпладне сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со дожд и грмежи

Претпладне сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со дожд и грмежи

Скопје, 27 мај 2023 (МИА) - Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а од пл...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 19 мај 2023 (МИА) - На 18.05.2023, полициски службеници од ОВР Кавадарци ги лишиле о...

Image

Остани поврзан