• недела, 14 јули 2024
Реакција на ФЗОРСМ на ревизорскиот извештај за тужби од странска болница

Реакција на ФЗОРСМ на ревизорскиот извештај за тужби од странска болница

Скопје, 20 јуни 2024 Се работи за осигуреници кои се упатени со решение на Фондот да се леку...

Штипските институции, граѓански организации, пожарникари и фирми почнуваат со акции за собирање на пари за лекување на Сибил Омерова

Штипските институции, граѓански организации, пожарникари и фирми почнуваат со акции за собирање на пари за лекување на Сибил Омерова

Штип, 31 мај 2024 (МИА) - Центарот за култура „Ацо Шопов“-Штип, децата од ликовното студио под менто...

Општина Штип ќе издвои средства од Солидарниот фонд за лекување на штипјанката Сибил Омерова во Турција

Општина Штип ќе издвои средства од Солидарниот фонд за лекување на штипјанката Сибил Омерова во Турција

Штип, 31 мај 2024 (МИА) - Општина Штип ќе донира за младата штипјанка Сибил Омерова , којашто во мом...

Лекарски тим: Состојбата на словачкиот премиер Роберт Фицо е субјективно подобрена

Лекарски тим: Состојбата на словачкиот премиер Роберт Фицо е субјективно подобрена

Братислава, 25 мај 2024 (МИА) - Лекарскиот тим што се грижи за словачкиот премиер Роберт Фицо по мин...

Можно е Фицо да биде префрлен на лекување во Братислава

Можно е Фицо да биде префрлен на лекување во Братислава

Братислава, 17 мај 2024 (МИА) – На 20 мај во Словачка ќе се одржи совет за итна медицинска помош за...

Болсонаро пуштен од болница по лекување на бактериска кожна инфекција

Болсонаро пуштен од болница по лекување на бактериска кожна инфекција

Бразилија, 5 мај 2024 (МИА) - Поранешниот бразилски претседател Жаир Болсонаро е пуштен од болница о...

Демири: Владата ги презеде трошоците за лекувањето на Леонид Индов

Демири: Владата ги презеде трошоците за лекувањето на Леонид Индов

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Владата на една од изминатите седници донесе заклучок со кој ги презем...

Промовирана публикација за превенција, препознавање и лекување на недостиг од витамин Д во државава

Промовирана публикација за превенција, препознавање и лекување на недостиг од витамин Д во државава

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - На Медицинскиот факултет во Скопје денеска беше промовирана публикација...

Конзилијарно мислење без наведување на интервенцијата што му е потребна на Леонид Индов, според ФЗОРСМ остава простор за шпекулации   

Конзилијарно мислење без наведување на интервенцијата што му е потребна на Леонид Индов, според ФЗОРСМ остава простор за шпекулации   

Скопје, 22 февруари 2024 (МИА) - Првостепената комисија на Фондот за зд...

ФЗОРСМ: Одлуката за Леонид Индов не е конечна, може да се оспори

ФЗОРСМ: Одлуката за Леонид Индов не е конечна, може да се оспори

Скопје, 21 февруари 2024 (МИА) - По реакции во јавноста во врска со лекувањето на младиот Леонид Инд...

Демири: Клиниката за хематологија се етаблира на врвот на најзначајните центри за лекување на хематолошки болести во регионот

Демири: Клиниката за хематологија се етаблира на врвот на најзначајните центри за лекување на хематолошки болести во регионот

Скопје, 15 февруари 2024 (МИА) - Клиниката за хематологија сега се етаблира на врвот на најзначајнит...

Сепса - со навремена детекција до спасување животи и намалени болнички трошоци

Сепса - со навремена детекција до спасување животи и намалени болнички трошоци

Скопје, 28 јануари 2024 (МИА) - Инциденцијата и смртноста од сепса на ниво на земјава е непозната, з...

Руски лекари му напишаа отворено писмо на Путин во кое го повикаа да овозможи Навални да се лекува

Руски лекари му напишаа отворено писмо на Путин во кое го повикаа да овозможи Навални да се лекува

Москва, 10 декември 2023 (МИА) - Руски лекари објавија отворено писмо до рускиот претседател Владими...

Франција понуди да лекува болни и ранети палестински деца од Газа

Франција понуди да лекува болни и ранети палестински деца од Газа

Париз, 19 ноември 2023 (МИА) - Франција ќе испрати воен брод во Источниот Медитеран за да им пружи м...

Првата група болни деца од Газа пристигна во Египет, наскоро ќе отпатуваат за ОАЕ

Првата група болни деца од Газа пристигна во Египет, наскоро ќе отпатуваат за ОАЕ

Каиро, 18 ноември 2023 (МИА) - Првата група деца кои ќе се лекуваат во Обединетите Арапски Емирати с...

Image

Остани поврзан