• вторник, 25 јуни 2024
Собранието ќе одржи итна седница за автопатот Кичево - Охрид

Собранието ќе одржи итна седница за автопатот Кичево - Охрид

Скопје, 1 април 2024 (МИА) - Собранието денеска со почеток во 13:30 часот ќе одржи итна седница за П...

Рокот за изградба на автопатот Кичево-Охрид да се пролонгира до крајот на 2026 година, предлага Владата

Рокот за изградба на автопатот Кичево-Охрид да се пролонгира до крајот на 2026 година, предлага Владата

Скопје, 26 март 2024 (МИА) - До крајот на 2026 година да се пролонгира рокот за завршување на автопа...

Влада: Автопатот Кичево - Охрид  е приоритет и продолжува да се гради

Влада: Автопатот Кичево - Охрид  е приоритет и продолжува да се гради

Скопје, 28 декември 2023 (МИА) - Владата, на денешната седница, ја разгледа и усвои и Информацијата...

Бочварски: Ќе има средба со „Синохидро“ ако побараат, одлуката за автопатот Кичево-Охрид“ ќе биде според стручна анализа

Бочварски: Ќе има средба со „Синохидро“ ако побараат, одлуката за автопатот Кичево-Охрид“ ќе биде според стручна анализа

Неготино, 8 ноември 2023 (МИА) -  Доколку претставници на кинеската компанија  „Синохидро“...

Стоилковски: До денеска не е направена никаква промена на трасата за автопатот Кичево - Охрид

Стоилковски: До денеска не е направена никаква промена на трасата за автопатот Кичево - Охрид

Скопје, 15 април 2023 Владата на ДУИ и СДС и резервниот премиер Димитар Ковачевски, повторно...

Изменет режим на сообраќај на патниот правец Кичево – Охрид, од Песочан до Врбјани

Изменет режим на сообраќај на патниот правец Кичево – Охрид, од Песочан до Врбјани

Скопје, 31 март 2023 (МИА) - На патниот правец Кичево – Охрид, од Песочан до Врбјани, денеска околу...

Рустеми: Изградбата на автопатот Скопје-Блаце доцни заради проблеми со експропријацијата

Рустеми: Изградбата на автопатот Скопје-Блаце доцни заради проблеми со експропријацијата

Струмица, 14 септември 2022 (МИА) - Изградбата на првите два километри од автопатот Скопје-Блаце доцни...

Бочварски и Рустеми ја посетија цела траса на автопатската делница Кичево – Охрид

Бочварски и Рустеми ја посетија цела траса на автопатската делница Кичево – Охрид

Скопје, 7 јули 2022 (МИА) - Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, денеска заедно со директ...

Од петок времена измена на сообраќајот на патот Подмоље - Охрид

Од петок времена измена на сообраќајот на патот Подмоље - Охрид

Кичево, 15 февруари 2022 (МИА) - Поради изведување градежни работи на новиот автопат Кичево - Охрид,  о...

Минирање на автопатот Кичево – Охрид, снег на Буково, Ѓавато и Маврово

Минирање на автопатот Кичево – Охрид, снег на Буково, Ѓавато и Маврово

Скопје, 24 јануари 2022 (МИА) - На автопатот Кичево - Охрид денеска во периодот од 15:00 до 16:30 часот...

Image

Остани поврзан