• недела, 26 мај 2024
Деспотовски: Заедно со еден посветен тим работиме на нов концепт за враќање на интегритетот на СДСМ и местото што го заслужува

Деспотовски: Заедно со еден посветен тим работиме на нов концепт за враќање на интегритетот на СДСМ и местото што го заслужува

Скопје, 24 мај 2024 (МИА) - Не е време за исполнување на нечии лични амбиции туку да спроведеме нов...

Бах: Повеќе од десет држави кандидати за организација на ОИ 2036

Бах: Повеќе од десет држави кандидати за организација на ОИ 2036

  Лозана, 28 април 2024 (МИА) – Наспроти заканите предизвикани од климатските промени,...

Еврокомесарот Рејндерс од денеска заминува на неплатен одмор, ќе го менува Јоурова 

Еврокомесарот Рејндерс од денеска заминува на неплатен одмор, ќе го менува Јоурова 

Брисел, 15 април 2024 (МИА) – Еврокомесарот за правда Дидие Рејндерс од денеска заминува на неплатен...

Еврокомесарот Рејндерс од 25 април ја става функцијата во мирување   

Еврокомесарот Рејндерс од 25 април ја става функцијата во мирување   

Брисел, 28 март 2029 (МИА) – Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен го одобри...

Мадуро ја поднесе својата претседателска кандидатура, неговата ривалка не успеа

Мадуро ја поднесе својата претседателска кандидатура, неговата ривалка не успеа

Каракас, 26 март 2024 (МИА) – Партијата на венецуелскиот претседател Николас Мадуро, проследена со и...

Марија Габриел објави дека ја повлекува кандидатурата за премиерка, Денков повика ГЕРБ-СДС да гласа за влада и да го зачува составот на Советот на министри

Марија Габриел објави дека ја повлекува кандидатурата за премиерка, Денков повика ГЕРБ-СДС да гласа за влада и да го зачува составот на Советот на мин...

Софија, 24 март 2024 - Марија Габриел, предложена од ГЕРБ-СДС за премиер, денеска најави дека ќе ја...

Пуџдемон најави дека ќе се кандидира на каталонските избори во мај

Пуџдемон најави дека ќе се кандидира на каталонските избори во мај

Барселона, 22 март 2024 (МИА) - Лидерот на каталонските сепаратисти Карлес Пуџдемон, кој повеќе од ш...

Семејството Кенеди го поддржува Бајден и покрај кандидатурата на Роберт Кенеди Помладиот

Семејството Кенеди го поддржува Бајден и покрај кандидатурата на Роберт Кенеди Помладиот

Вашингтон, 21 март 2024 (МИА) - Семејството Кенеди, познатата американска политичка династија, е под...

До ДИК поднесена претседателската кандидатура на Билјана Ванковска

До ДИК поднесена претседателската кандидатура на Билјана Ванковска

Скопје, 19 март 2024 (МИА) - Во просториите на Државната изборна комисија овластениот претставник и...

Уставниот суд ќе се произнесе за објавувањето на кандидатурата на Милановиќ на претстојните парламентарни избори

Уставниот суд ќе се произнесе за објавувањето на кандидатурата на Милановиќ на претстојните парламентарни избори

Загреб, 18 март 2024 (МИА) - Уставниот суд денеска ќе се произнесе за објавувањето на кандидатурата...

Пендаровски: Широкиот фронт на поддршка е обврска за извојување на нова победа

Пендаровски: Широкиот фронт на поддршка е обврска за извојување на нова победа

Скопје, 3 март 2024 (МИА) - Широкиот фронт на поддршка не е само чест, туку и обврска за посветена,...

Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за кандидатурата за претседател на Силјановска-Давкова (во живо)

Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за кандидатурата за претседател на Силјановска-Давкова (во живо)

Скопје, 2 март 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ денеска одржува конвенција за кандидатурата за претседател на...

Јакимовски објави дека ги собрал потребните потписи за претседателската кандидатура

Јакимовски објави дека ги собрал потребните потписи за претседателската кандидатура

Скопје, 1 март 2024 (МИА) - Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски објави на Фејсбук дека ги собрал...

ИЗБОРИ 2024/ ДУИ: Бујар Османи е првиот потврден кандидат за Претседател на државата

ИЗБОРИ 2024/ ДУИ: Бујар Османи е првиот потврден кандидат за Претседател на државата

Скопје, 27 февруари 2024  Денот по утрото се познава! Демократската унија за ин...

Француските конзервативци не се подготвени да го поддржат реизборот на Фон дер Лајен 

Француските конзервативци не се подготвени да го поддржат реизборот на Фон дер Лајен 

Брисел, 21 февруари 2024 (МИА) - Носителот на листата на француската опозициска конзервативна партиј...

Image

Остани поврзан