• сабота, 25 мај 2024
Мичел кандидат за тренерското место во Челзи

Мичел кандидат за тренерското место во Челзи

Лондон, 22 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Жирона, Мичел би можел да го наследи Покетино во Челзи, прен...

Пратеничкиот клуб на националните малцинства одлучи да го поддржи кандидатот на ХДЗ за претседател на хрватскиот Сабор

Пратеничкиот клуб на националните малцинства одлучи да го поддржи кандидатот на ХДЗ за претседател на хрватскиот Сабор

Загреб, 26 април 2024 (МИА) - Претставникот на чешкото и словачкото национално малцинство, Владимир...

Изјава на претседателскиот кандидат Арбен Таравари

Изјава на претседателскиот кандидат Арбен Таравари

Гостивар, 24 април 2024 (МИА) – Кандидатот за претседател од коалицијата Вреди, Арбен Таравари, во п...

Изјава на претседателскиот кандидат Стевчо Јакимовски

Изјава на претседателскиот кандидат Стевчо Јакимовски

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Најголема штета се прави на Македонија, ако не се излегува да се гласа...

Изјава на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски

Изјава на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Држава која преговара со Европската унија не смее да си дозволи лош из...

Димитриевски: Градоначалник сум на сите - така ме научи мојот град, така ќе биде и од позицијата претседател на државата

Димитриевски: Градоначалник сум на сите - така ме научи мојот град, така ќе биде и од позицијата претседател на државата

16 април 2024  Претседателски...

Османи на средби со граѓаните во Желино и неколку тетовски села

Османи на средби со граѓаните во Желино и неколку тетовски села

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на државата од Европскиот фронт Бујар Османи...

Ванковска: Ни треба нов Устав, но не под диктат на странците

Ванковска: Ни треба нов Устав, но не под диктат на странците

Скопје, 9 април 2024 “Јас себе би сакала да се видам како народен претседател, кој ќе ги пре...

Пендаровски: Нашиот пат е евроатлантски, сѐ друго е враќање во комплетно неизвесна иднина

Пендаровски: Нашиот пат е евроатлантски, сѐ друго е враќање во комплетно неизвесна иднина

Скопје, 6 април 2024 (МИА) – На централен митинг вечерва во Кичево, за...

Јакимовски: Мојата мисија е поголем дигнитет и почит за Македонија и за граѓаните

Јакимовски: Мојата мисија е поголем дигнитет и почит за Македонија и за граѓаните

Крушево, 6 април 2024 (МИА) - Јакнење на улогата на Македонија во НАТО-структурите и во Европската У...

Oсмани: Фиксни квоти во пратеничките листи за младите до 27 години

Oсмани: Фиксни квоти во пратеничките листи за младите до 27 години

Тетово, 6 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател од Европскиот фронт, Бујар Османи денеска во...

Османи за МИА: Претседателот треба да биде компас на геостратешката ориентација на државата

Османи за МИА: Претседателот треба да биде компас на геостратешката ориентација на државата

Скопје, 5 април 2024 (МИА) - Претседателот на државата треба да биде св...

Пендаровски: Ни треба сплотеност за влез во Европската Унија, но опозицијата влече назад

Пендаровски: Ни треба сплотеност за влез во Европската Унија, но опозицијата влече назад

Прилеп, 4 април 2024 (МИА) - Влезот во Европската Унија значи заокружување на стратешките цели, а со...

Јакимовски: Тргнуваме „Храбро за Македонија“ да го промениме црно-белиот свет на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Јакимовски: Тргнуваме „Храбро за Македонија“ да го промениме црно-белиот свет на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат, Стевче Јакимовски својата претседателска кам...

ДУИ: Масовно да ја поддржиме кандидатурата на д-р Бујар Османи

ДУИ: Масовно да ја поддржиме кандидатурата на д-р Бујар Османи

Скопје, 4 април 2024 - На полноќ почна изборната кампања за претседателските избори закажани...

Image

Остани поврзан