• вторник, 16 јули 2024
Французинка загина за време на регата во Егејското море

Французинка загина за време на регата во Егејското море

Атина, 9 јули 2024 (МИА) – Француска државјанка, членка на екипажот на едрилица што учествува во меѓ...

Едно лице загина, а 30 се повредени во сообраќајна несреќа во Србија

Едно лице загина, а 30 се повредени во сообраќајна несреќа во Србија

Белград, 29 мај 2024 (МИА) – Едно лице загина, а 30 се повредени во судир на автомобил и автобус во...

Едно лице загина во невремето што попладнево ја погоди Србија

Едно лице загина во невремето што попладнево ја погоди Србија

Белград, 21 мај 2024 (МИА) - Во силното невреме што го зафати Сомбор и околината околу 17 часот, едн...

Египетскиот фудбалски сојуз жртвуваше крава за да и донесе среќа на репрезентацијата, месото поделено на загрозените во Каиро

Египетскиот фудбалски сојуз жртвуваше крава за да и донесе среќа на репрезентацијата, месото поделено на загрозените во Каиро

Каиро, 27 јануари 2024 (МИА) - Во Египет извршија ритуал на жртвување за успех на репрезентацијата.&...

Едно лице загина, а повеќе од 800 спортисти се повредени за време на маратонот во Хонг Конг

Едно лице загина, а повеќе од 800 спортисти се повредени за време на маратонот во Хонг Конг

Хонг Конг, 21 јануари 2024 (МИА) - За време на стандардниот маратонот „Standard Chartered“ во Хонг К...

Тунева: Не постои континуитет во информирањето за проблемот со родово базирано насилство

Тунева: Не постои континуитет во информирањето за проблемот со родово базирано насилство

Скопје, 4 декември 2023 (МИА) - Не постои континуитет во информирањето за проблемот со родово базира...

Екстремисти нападнаа полициска станица во југоисточен Иран

Екстремисти нападнаа полициска станица во југоисточен Иран

Техеран, 8 јули 2023 (МИА) – Група бомбаши-самоубијци денеска нападна полициска станица во југоисточ...

„Фиат уно“ излета од патот кај Пирава, загина возачот

„Фиат уно“ излета од патот кај Пирава, загина возачот

Скопје, 2 јуни 2023 (МИА) - На патен правец од с.Јосифово кон с.Пирава, Валандовско, патничко возило...

Палестинец убиен во израелско воена рација во Западен Брег

Палестинец убиен во израелско воена рација во Западен Брег

Ерусалим, 23 март 2023 (МИА) – Израелските безбедносни сили денеска убија Палестинец за време на рац...

Пешак загина во Скопје при удар од возило управувано од 18-годишно момче

Пешак загина во Скопје при удар од возило управувано од 18-годишно момче

Скопје, 28 јануари 2023 (МИА) – Скопјанецот Ш.Р.(71) загина синоќа, во сообраќајна несреќа, во...

Една жртва во денешните експлозии во Ерусалим

Една жртва во денешните експлозии во Ерусалим

Ерусалим, 23 ноември 2022 (МИА) - Едно лице загина во експлозиите утринава на автобуски постојки во бли...

Официјално Токио ја потврди првата јапонска жртва во војната во Украина

Официјално Токио ја потврди првата јапонска жртва во војната во Украина

Токио, 11 ноември 2022 (МИА) - Јапонец, кој се бореше на украинска страна, загина во борбите против Рус...

Официјално Токио ја потврди првата јапонска жртва во војната во Украина

Официјално Токио ја потврди првата јапонска жртва во војната во Украина

Токио, 11 ноември 2022 (МИА) - Јапонец, кој се бореше на украинска страна, загина во борбите против Рус...

Возач загина во сообраќајка кај Кичево

Возач загина во сообраќајка кај Кичево

Охрид, 8 август 2022 (МИА) - Едно лице загина утрово во сообраќајна несреќа меѓу патничко и товарно воз...

Пожарот во Словенија продолжува да беснее, на италијанската страна има жртва

Пожарот во Словенија продолжува да беснее, на италијанската страна има жртва

Љубљана, 22 јули 2022 (МИА) - На словенечкиот Крас, крај границата со Италија, продолжува да беснее шум...

Image

Остани поврзан