• среда, 19 јуни 2024
Градоначалникот на Општина Кисела Вода ја поништи одлуката за изградба на 12 згради во Црниче

Градоначалникот на Општина Кисела Вода ја поништи одлуката за изградба на 12 згради во Црниче

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) – Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, ја поништи одлу...

Градоначалникот на Неготино се сретна со кошаркарките на ЖКК ,,Спорт тим

Градоначалникот на Неготино се сретна со кошаркарките на ЖКК ,,Спорт тим" освојувачки на третото место во државата

Неготино, 4 јуни 2024 (МИА) - Градоначалникот на Неготино Горан Стојанов се сретна со кошаркарките н...

Балерините од Arabesque на прием кај штипскиот градоначалник

Балерините од Arabesque на прием кај штипскиот градоначалник

Штип, 31 мај 2024 (МИА) - Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов денеска ги прими дел од деч...

Средните тетовски училишта со Отворен ден, градоначалникот ветува подобри услови со новата Влада

Средните тетовски училишта со Отворен ден, градоначалникот ветува подобри услови со новата Влада

Тетово, 20 мај 2024 (МИА) - На плоштадот во Тетово денеска се одржа активноста „Отворен ден“, органи...

Лишен од слобода кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалникот 

Лишен од слобода кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалникот 

Кавадарци, 20 мај 2024 (МИА) - Лишен од слобода е кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалнико...

Кривични пријави против директорка на детска градинка во Скопје и поранешен градоначалник на скопска општина

Кривични пријави против директорка на детска градинка во Скопје и поранешен градоначалник на скопска општина

Скопје, 7 мај 2024 (МИА) – Министерството за внатрешни работи поднесе кривични пријави за злоупотреб...

Градоначалникот на Киев ја повика владата да вложи повеќе напори во борбата против корупцијата

Градоначалникот на Киев ја повика владата да вложи повеќе напори во борбата против корупцијата

Киев, 29 април 2024 (МИА) - Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко ја обвини украинската влада дека...

Градоначалникот на општина Преспа за МИА: За околу две години ќе биде отворен граничниот премин Лемос-Маркова нога

Градоначалникот на општина Преспа за МИА: За околу две години ќе биде отворен граничниот премин Лемос-Маркова нога

Атина, 14 април 2024 (МИА) – Повеќе од половина век, поконкретно цели 57 години жителите на пошироки...

ЗЕЛС го осудува вооружениот напад кон градоначалникот на Општина Арачиново

ЗЕЛС го осудува вооружениот напад кон градоначалникот на Општина Арачиново

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Заедницата на единиците на локалната самоуправа на Република Северна Ма...

МВР за пукањето во Арачиново: Повредени две лица кои биле со градоначалникот, не е повреден полициски службеник

МВР за пукањето во Арачиново: Повредени две лица кои биле со градоначалникот, не е повреден полициски службеник

Скопје, 1 април 2024 (МИА) – Во СВР Скопје денеска е пријавено дека на влез на село Арачиново машко...

Во оружена престрелка повреден возачот на градоначалникот на Арачиново

Во оружена престрелка повреден возачот на градоначалникот на Арачиново

Скопје, 1 април 2024 (МИА) - Со огнено оружје денеска е пукано кон автомобилот на градоначалникот на...

Химара доби жена привремен градоначалник, со поддршка и на советниците од опозицијата, не изостанаа тензии

Химара доби жена привремен градоначалник, со поддршка и на советниците од опозицијата, не изостанаа тензии

Тирана, 29 март 2024 (МИА) - Советот на општина Химара, Албанија, со мнозинство гласови, меѓу нив и...

Албанија: По налог на СПАК уапсен Јорго Горо,  в.д. градоначалник на Химара

Албанија: По налог на СПАК уапсен Јорго Горо,  в.д. градоначалник на Химара

Тирана, 24 март 2024 (МИА) - По налог на албанското  Специјално обвинителство против организира...

Кривична пријава против поранешен градоначалник на Свети Николе за злоупотреба на службената положба

Кривична пријава против поранешен градоначалник на Свети Николе за злоупотреба на службената положба

Скопје, 22 март 2024 (МИА) - Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе...

Градежни активности во штипската населба Сењак

Градежни активности во штипската населба Сењак

Штип, 20 март 2024 (МИА) - Почнаа градежните активности во најголемата...

Image

Остани поврзан