• вторник, 18 јуни 2024
Демонстрации против Владата на Нетанјаху во Ерусалим

Демонстрации против Владата на Нетанјаху во Ерусалим

Ерусалим, 17 јуни 2024 (МИА) - Илјадници демонстранти се собраа вечерва пред зградата на израелскиот...

ЛДК: Владата лаже дека Косово напредувало во меѓународните индекси

ЛДК: Владата лаже дека Косово напредувало во меѓународните индекси

Приштина, 8 април 2024 (МИА) – Опозицискиот Демократски сојуз на Косово (ЛДК) ги нарече невистинити...

Вучиќ: Ќе побарам од Владата да им овозможи на опозициските партии увид во избирачкиот список

Вучиќ: Ќе побарам од Владата да им овозможи на опозициските партии увид во избирачкиот список

Белград, 18 март 2024 ( МИА) - Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека е подготвен да...

ВМРО-Народна партија: Владата да почне медиумска кампања за привлекување на странски инвестиции

ВМРО-Народна партија: Владата да почне медиумска кампања за привлекување на странски инвестиции

Скопје, 10 август 2023 Следејќи ги тековите околу темата за „глобалното затоплување“ како и...

Image

Остани поврзан