• среда, 19 јуни 2024
Фестивал на видео игри во Скопје

Фестивал на видео игри во Скопје

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) - Фестивал посветен на модерните и ретро видео игри ќе се одржи денеска в...

Прес-конференција на Мицкоски во Собранието (во живо)

Прес-конференција на Мицкоски во Собранието (во живо)

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Прес-конференција на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, прат...

Премиера на уметничкото видео „Вештини за оживување“ на Клелија Живковиќ

Премиера на уметничкото видео „Вештини за оживување“ на Клелија Живковиќ

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Во КСП Центар Јадро вечер од 20 часот премиерно ќе биде прикажано уметни...

Израел ќе спроведе истрага за смртоносниот воздушен напад на Рафа

Израел ќе спроведе истрага за смртоносниот воздушен напад на Рафа

Тел Авив, 27 мај 2024 (МИА) - Израелската војска најави истрага поради нападот на Рафа, град на југо...

Изјава на синдикатот на „Пошта“ (во живо)

Изјава на синдикатот на „Пошта“ (во живо)

Скопје, 22 мај 2024(МИА) - Изјава на синдикални претставници на „Пошта“ по повод протестот на вработ...

Јулија Навална: На Путин мора да му дојде крајот

Јулија Навална: На Путин мора да му дојде крајот

Москва, 7 мај 2024 (МИА) - Јулија Навална, вдовицата на рускиот опозициски политичар Алексеј Навални...

Објавено видео на кое двајца израелски заложници во Газа бараат од Нетанјаху да најде начин да ги ослободи

Објавено видео на кое двајца израелски заложници во Газа бараат од Нетанјаху да најде начин да ги ослободи

Газа, 28 април 2024 (МИА) - Бригадите Ал-Касам, вооруженото крило на Хамас, објавија видео на кое се...

Хамас објави видео од израелско-американски заложник

Хамас објави видео од израелско-американски заложник

Газа, 24 април 2024 (МИА) - Хамас објави триминутно видео на кое наводно е прикажан 23-годишниот изр...

Ванковска за МИА: Прво е раскинување на договорот со Бугарија, а потоа отворање дебата за комплетно нов Устав

Ванковска за МИА: Прво е раскинување на договорот со Бугарија, а потоа отворање дебата за комплетно нов Устав

Скопје, 8 април 2024 (МИА) – Рамковниот си ја заврши својата работа, ак...

Виенска полиција: На видео материјалот веројатно е Данка Илиќ, се бараат жените од снимката

Виенска полиција: На видео материјалот веројатно е Данка Илиќ, се бараат жените од снимката

Виена, 3 април 2024 (МИА) - Виенската полиција објави соопштение во кое достави две нови фотографии...

Српската полиција проверува снимка од Виена за да утврди дали е тоа исчезнатата Данка

Српската полиција проверува снимка од Виена за да утврди дали е тоа исчезнатата Данка

Белград, 31 март 2024 (МИА) - Српската полиција проверува дали исчезната двогодишна Данка Илиќ е на...

Тошковски за МИА:  Жално е граѓаните да се сведоци на едно такво девијантно однесување, очекував Џафери да се извини

Тошковски за МИА: Жално е граѓаните да се сведоци на едно такво девијантно однесување, очекував Џафери да се извини

Скопје, 26 февруари 2024 (МИА) – Секој може да згреши, и премиерот може...

Изјава на заменик-министерката за здравство Манолева (во живо)

Изјава на заменик-министерката за здравство Манолева (во живо)

Скопје, 22 февруари 2024 (МИА) - Изјава на заменик министерката за здравство Маја Манолева по посета...

Пресуда за „Трезор“ (во живо)

Пресуда за „Трезор“ (во живо)

Скопје, 22 февруари 2024 (МИА) - Во Основниот кривичен суд во Скопје во тек е изрекувањето на пресуд...

Прес-конференција на министерот за земјоделство Љупчо Николовски (во живо)

Прес-конференција на министерот за земјоделство Љупчо Николовски (во живо)

Скопје, 25 јануари 2024 (МИА) - Прес-конференција на министерот за земјоделство, шумарство и водосто...

Image

Остани поврзан