• недела, 26 мај 2024
Осум години по аферата Панамски документи, почнува судењето

Осум години по аферата Панамски документи, почнува судењето

Панама Сити, 8 април 2024 (МИА) - Судењето на дваесет и седум лица под обвинение за перење пари повр...

Во Бразил тврдат дека Меси ја изневерил сопругата со аргентинска новинарка

Во Бразил тврдат дека Меси ја изневерил сопругата со аргентинска новинарка

Бразилија, 26 ноември 2023 (МИА) - Напаѓачот на Интер Мајами, Лионел Меси и неговата сопруга Антонел...

Ѓукановиќ: Не сум направил ништо незакониско

Ѓукановиќ: Не сум направил ништо незакониско

Подгорица, 6 октомври 2021 (МИА) - Претседателот Мило Ѓукановиќ рече дека не направил ништо незаконско...

РАИ емитуваше снимка од средба помеѓу Ренци и таен агент

РАИ емитуваше снимка од средба помеѓу Ренци и таен агент

Рим, 4 мај 2021 (МИА) - Во емисијата Репорт на италијанската телевизија РАИ прикажано е видео снимка на...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за постоење на 20.000 двојни матични броеви  

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за постоење на 20.000 двојни матични броеви  

Скопје, 15 април 2021 (МИА) – Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска изнесе тврдења за...

Рускиот амбасадор во Италија повикан на разговор поради шпионска афера

Рускиот амбасадор во Италија повикан на разговор поради шпионска афера

Рим, 31 март 2021 (МИА) - Рускиот амбасадор во Италија е повикан во Министерството за надворешни работи...

Џенифер Лопез не е загрижена за гласините за аферата на Алекс

Џенифер Лопез не е загрижена за гласините за аферата на Алекс

Лос Анџелес, 10 февруари 2021 (МИА) - Џенифер Лопез и нејзиниот свршеник Алекс Родригез периодов се акт...

Телевизија Словенија: Голем корупциски скандал ја „тресе” Владата на Јанша

Телевизија Словенија: Голем корупциски скандал ја „тресе” Владата на Јанша

Љубљана, 24 април 2020 (МИА) - Словенечката државна телевизија (ТВСЛО)објави документи, преписки и сним...

Афера „Божков“: Приведен директорот на Комисијата за игри на среќа

Афера „Божков“: Приведен директорот на Комисијата за игри на среќа

Софија, 1 февруари 2020 (МИА) - Директорот на Комисијата за игри на среќа, Александар Георгиев денеска...

Во Љубљана почна главното судско рочиште за најголемата здравствена афера во Словенија

Во Љубљана почна главното судско рочиште за најголемата здравствена афера во Словенија

Љубљана, 8 јануари 2020 (МИА) - Во Љубљана утрово почна главното судско рочиште против 11 лица и една к...

Image

Остани поврзан