• среда, 17 јули 2024
Водостопанство ,,Тиквеш

Водостопанство ,,Тиквеш" апелираше да не се пушта самоволно вода од страна на несовесни водокорисници

Кавадарци, 17 јули 2024 (МИА) - Подружницата на АД Водостопанство „Тиквеш" од Кавадарци, апелираше д...

Надлежните апелираат за рационално користење на водата во Скопје

Надлежните апелираат за рационално користење на водата во Скопје

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Јавното претпријатие Водовод и канализациј...

АХВ апелира од високите температури да се заштитат и домашните животни и миленици

АХВ апелира од високите температури да се заштитат и домашните животни и миленици

Скопје, 12 јули 2024 (МИА) - Во услови на високи надворешни температури Агенцијата за храна и ветери...

Неготино со апел до сите што сакаат да помогнат во гаснење на пожарот да се пријават во Општината 

Неготино со апел до сите што сакаат да помогнат во гаснење на пожарот да се пријават во Општината 

Неготино, 11 јули 2024 (МИА) - Локална самоуправа Неготино упати апел д...

Уролозите апелираат машката популација над 50 години да прават прегледи

Уролозите апелираат машката популација над 50 години да прават прегледи

Штип, 3 јули 2024 (МИА) - Секој маж над 50 години мора да прави специјалистички прегледи, вели Влатк...

По најавите за поројни дождови УХМР со апел за внимание во одредени региони и реони

По најавите за поројни дождови УХМР со апел за внимание во одредени региони и реони

Скопје, 2 јули 2024 (МИА) - По најавите за врнежи на целата територија од државата, а со оглед на то...

Кабаст отпад на повеќе локации во Куманово, „Чистота и Зеленило“ ги повика граѓаните да се обратат до претпријатието

Кабаст отпад на повеќе локации во Куманово, „Чистота и Зеленило“ ги повика граѓаните да се обратат до претпријатието

Куманово, 13 јуни 2024 (МИА) - Несовесни граѓани од Куманово исфрлаат фотелји, кревети, гарнитури на...

Совети од ЦУК што да се прави ако граѓаните наидат или бидат каснати од змија

Совети од ЦУК што да се прави ако граѓаните наидат или бидат каснати од змија

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Центарот за управување со кризи (ЦУК) прев...

Левица со апел до земјоделците да пријават неправилности

Левица со апел до земјоделците да пријават неправилности

Скопје, 27 мај 2024  Почитува...

СВР Битола апелира за безбедно одбележување на полуматурските и матурските прослави

СВР Битола апелира за безбедно одбележување на полуматурските и матурските прослави

Битола, 21 мај 2024 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Битола апелира до сите учесници во сообраќа...

СВР - Штип апелира матурантите да бидат одговорни на матурските вечери

СВР - Штип апелира матурантите да бидат одговорни на матурските вечери

Штип, 17 мај 2024 (МИА) - Матурантите да бидат внимателни и одговорни при одбележувањето на матурски...

Во беровската полиција однесено неексплодирано убојно средство

Во беровската полиција однесено неексплодирано убојно средство

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Регионалниот центар за управување со кризи...

ЦУК апелира попладне на внимателност поради локална нестабилност, пороен дожд,  силни електрични празнења и засилен ветер

ЦУК апелира попладне на внимателност поради локална нестабилност, пороен дожд, силни електрични празнења и засилен ветер

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Метеоролозите најавија дека денеска, особено попладне, ќе има појава на м...

ЦУК апелира до граѓаните на внимателност при палење оган на отворено

ЦУК апелира до граѓаните на внимателност при палење оган на отворено

Скопје, 1 мај 2024 (МИА) - Центарот за управување со кризи апелира до граѓаните на внимателност при...

Апел за помош на малиот Војдан

Апел за помош на малиот Војдан

Скопје, 25 април 2024  Малиот Војдан е дете со церебрална парализа. Предвремено ро...

Image

Остани поврзан