• недела, 26 мај 2024
Норис верува во прва Ф1 победа оваа сезона

Норис верува во прва Ф1 победа оваа сезона

  Лондон, 23 април 2024 (МИА) – Возачот на Мекларен, Ландо Норис, изјави денеска дека н...

ГН на Австралија: Пол – позицијата за Ферстапен

ГН на Австралија: Пол – позицијата за Ферстапен

  Мелбурн, 23 март 2024 (МИА) – Актуелниот лидер во Формула 1, Холанѓанецот Макс Верста...

Норис и Леклер најбрзи на тренинзите за ГН на Австралија

Норис и Леклер најбрзи на тренинзите за ГН на Австралија

  Мелбурн, 22 март 2024 (МИА) – Возачот на Мекларен, Ландо Норис и возачот на Ферари, Ш...

ГН на Саудиска Арабија: Пол – позицијата за Ферстапен

ГН на Саудиска Арабија: Пол – позицијата за Ферстапен

  Џеда, 8 март 2024 (МИА) – Актуелниот светски првак во Формула 1, Холанѓанецот Макс Фе...

Ф1: Ферстапен со победа ја почна одбраната на титулата

Ф1: Ферстапен со победа ја почна одбраната на титулата

  Сакир, 2 март 2024 (МИА) – Холанѓанецот Макс Ферстапен (Ред Бул) победи попладнево на...

Почнува новата сезона во Формула 1

Почнува новата сезона во Формула 1

  Сахир, 2 март 2024 (МИА) – Со трката за Големата награда на Бахреин денеска на патека...

ГН на Австрија: Седма победа сезонава на Ферстапен

ГН на Австрија: Седма победа сезонава на Ферстапен

Шпилберг, 2 јули 2023 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, победи на денешната трка за Голема...

Ферстапен стартува од пол – позицијата за ГН на Австралија

Ферстапен стартува од пол – позицијата за ГН на Австралија

Сиднеј, 1 април 2023 (МИА) – Двократниот актуелен светски првак во Формула...

ГН на Холандија: Ферстапен ќе стартува од пол - позицијата

ГН на Холандија: Ферстапен ќе стартува од пол - позицијата

Зандворт, 3 септември 2022 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, ќе стартува од првото место на у...

Ферстапен триумфираше на ГН на Франција

Ферстапен триумфираше на ГН на Франција

Париз, 24 јули 2022 (МИА) - Актуелниот светски првак во формула 1, Холанѓанецот Макс Ферстапен (Ред Бул...

Image

Остани поврзан