• петок, 19 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

6 јуни 2024 Скопје - Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ќе го врачи...

Во Делчево прикажана театарската претстава  ,,Веселинови

Во Делчево прикажана театарската претстава ,,Веселинови" на Драмското студио ,,Бронзена наметка"

Делчево, 5 јуни 2024 (МИА) - Во Делчево вечерва бепе прикажана комичната драма „Веселинови" во извед...

МИА Најави  -  Свет

МИА Најави - Свет

6 јуни 2024 БРИСЕЛ - Почнуваат изборите за Европскиот парламент, ќе траат до 9 јуни. Први гл...

Американски медиуми: Украина почнала да користи американско оружје за напади врз цели во Русија

Американски медиуми: Украина почнала да користи американско оружје за напади врз цели во Русија

Вашингтон, 5 јуни 2024 (МИА) - Украина употребила американско оружје за да нападне цели во Русија во...

Зидан се враќа во фудбалот

Зидан се враќа во фудбалот

Париз, 5 јуни 2024 (МИА) - Зинедин Зидан призна дека ги „наполнил батериите“ и е подготвен да му се...

Рудигер: Германија треба да го земе убиствениот инстинкт од Реал Мадрид

Рудигер: Германија треба да го земе убиствениот инстинкт од Реал Мадрид

Херцогенаурах, 5 јуни 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Германија може да учи од неодамнешниот освоју...

Дончиќ на списокот на Словенија за Олимписките квалификации

Дончиќ на списокот на Словенија за Олимписките квалификации

Париз, 5 јуни 2024 (МИА) - Словенечката кошаркарска репрезентација го објави списокот на играчи на к...

Палевски даде исказ во Обвинителството, негира поврзаност со кривичното дело

Палевски даде исказ во Обвинителството, негира поврзаност со кривичното дело

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Љупчо Палевски - Палчо денеска на распит во...

Бешикташ се одлучи за Ван Бронхорст

Бешикташ се одлучи за Ван Бронхорст

Истанбул, 5 јуни 2024 (МИА) - Холанѓанецот Џовани Ван Бронхорст денеска беше назначен за нов тренер...

Путин: Испораките на оружје од Запад во Украина се „многу опасен чекор“

Путин: Испораките на оружје од Запад во Украина се „многу опасен чекор“

Санкт Петербург, 5 јуни 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин денеска предупреди дека запа...

Лацио сака да го доведе Алегри

Лацио сака да го доведе Алегри

Рим, 5 јуни 2024 (МИА) - Како што стојат работите, Игор Тудор од следната сезона повеќе нема да биде...

Словенија и Палестина воспоставија дипломатски односи

Словенија и Палестина воспоставија дипломатски односи

Љубљана, 5 јуни 2024 (МИА) - Словенија и Палестина воспоставија дипломатски односи денеска, еден ден...

Мицотакис: Новиот премиер јасно да изјави дека го почитува Договорот од Преспа, во спротивно може да има „непријатно прво искуство“ на НАТО Самиот

Мицотакис: Новиот премиер јасно да изјави дека го почитува Договорот од Преспа, во спротивно може да има „непријатно прво искуство“ на НАТО Самиот

Атина, 5 јуни 2024 (МИА) – Пораката до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, да даде категорична...

Младите фудбалери поразени од БиХ во пријателски натпревар

Младите фудбалери поразени од БиХ во пријателски натпревар

Коњиц, 5 јуни 2024 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година денеска е по...

Путин: За Русија нема разлика кој ќе победи на претседателските избори во САД

Путин: За Русија нема разлика кој ќе победи на претседателските избори во САД

Санкт Петербург, 5 јуни 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека „нема ра...

Image

Остани поврзан