• вторник, 16 јули 2024
Здружението на лекари по општа и семејна медицина: МЗ да изнајде модел за да ја забрза праксата на младите доктори

Здружението на лекари по општа и семејна медицина: МЗ да изнајде модел за да ја забрза праксата на младите доктори

Скопје, 8 март 2024  Здружението на лекари по општа и семејна медицина (ЗЛОМ СМ ) дава...

ИОК: Нема санкции за Израел

ИОК: Нема санкции за Израел

  Париз, 8 март 2024 (МИА) – Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) нема намера да го ка...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

9 март 2024 Охрид - Министерката за одбрана, Славјанка Петровска, ќе го пос...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

9 март 2024 Лил - Коалицијата на францускиот претседател Емануел Макрон зап...

На Палестинците од Западниот Брег ќе им биде дозволено да дојдат во Ерусалим за Рамазан

На Палестинците од Западниот Брег ќе им биде дозволено да дојдат во Ерусалим за Рамазан

Тел Авив, 8 март 2024 (МИА) - Израел денеска соопшти дека ќе им дозволи на Палестинците од окупирани...

Тајсон во јули се враќа во рингот

Тајсон во јули се враќа во рингот

  Њујорк, 8 март 2024 (МИА) – Поранешниот светски боксерски првак во тешка категорија,...

Блинкен го повика премиерот на Хаити да го поддржи предлогот за политичка транзиција

Блинкен го повика премиерот на Хаити да го поддржи предлогот за политичка транзиција

Вашингтон, 8 март 2024 (МИА) - Американскиот државен секретар Ентони Блинкен го повика премиерот на...

Вашингтон соопшти дека вработени во УСАИД биле приведени и депортирани од Зимбабве

Вашингтон соопшти дека вработени во УСАИД биле приведени и депортирани од Зимбабве

Вашингтон, 8 март 2024 (МИА) - Соединетите Американски Држави соопштија денеска дека официјални лица...

Поранешниот претседател на Хондурас осуден во Њујорк по обвинение за шверц на повеќе тони кокаин во САД

Поранешниот претседател на Хондурас осуден во Њујорк по обвинение за шверц на повеќе тони кокаин во САД

Њујорк, 8 март 2024 (МИА) - Поранешниот претседател на Хондурас, Хуан Орландо Хернандез е осуден ден...

Анкета: Само мал дел од Американците сметаат дека САД треба да играат поактивна улога во конфликтите во Украина и Газа

Анкета: Само мал дел од Американците сметаат дека САД треба да играат поактивна улога во конфликтите во Украина и Газа

Вашингтон, 8 март 2023 (МИА) - Mнозинство од демократите и републиканците сметаат дека САД не треба...

Ердоган: Турција се уште сака да посредува во организирањето мировните преговори меѓу Русија и Украина

Ердоган: Турција се уште сака да посредува во организирањето мировните преговори меѓу Русија и Украина

Анкара, 8 март 2024 (МИА) - Турција и натаму е подготвена да организира и спроведе мировна средба на...

Седум македонски каратисти викендов на ИТКФ Интернационалниот куп во Вроцлав

Седум македонски каратисти викендов на ИТКФ Интернационалниот куп во Вроцлав

  Вроцлав, 8 март 2024 (МИА) – Македонската репрезентација во традиционално карате овој...

ГН на Саудиска Арабија: Пол – позицијата за Ферстапен

ГН на Саудиска Арабија: Пол – позицијата за Ферстапен

  Џеда, 8 март 2024 (МИА) – Актуелниот светски првак во Формула 1, Холанѓанецот Макс Фе...

Тен Хаг; Ниту една екипа не може да издржи толку проблеми со повредени играчи

Тен Хаг; Ниту една екипа не може да издржи толку проблеми со повредени играчи

  Манчестер, 8 март 2024 (МИА) – Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг, изјави д...

Бајден: Големото враќање на Америка продолжува

Бајден: Големото враќање на Америка продолжува

Вашингтон, 8 март 2023 (МИА) - Претседателот на САД, Џо Бајден излезе денеска со изјава околу позити...

Image

Остани поврзан