• петок, 19 јули 2024
ЕП 2024: Без победник во дербито помеѓу Франција и Холандија

ЕП 2024: Без победник во дербито помеѓу Франција и Холандија

Лајпциг, 21 јуни 2024 (МИА) - Фаворитите од групата Д на ЕП 2024, Холандија и Франција, познати по н...

МНР: Македонската државјанка која загина во сообраќајката кај Солун имала 29 години

МНР: Македонската државјанка која загина во сообраќајката кај Солун имала 29 години

Скопје, 21 јуни 2024 (МИА) - Македонска државјанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

22 јуни 2024 Скопје - Собранието ќе ја одржи седмата седница на чиј дневен...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

22 јуни 2024 Пекинг - Претседателот на Полска, Анджеј Дуда во посета на Кин...

Кире Ристевски потпиша со Струга Трим Лум

Кире Ристевски потпиша со Струга Трим Лум

Струга, 21 јуни 2024 (МИА) - Македонскиот фудбалски првак Струга Трим Лум го промовираше некогашниот...

Во Пакистан експлодира бомба крај пат, при што загинаа пет војници, а двајца се повредени

Во Пакистан експлодира бомба крај пат, при што загинаа пет војници, а двајца се повредени

Исламабад, 21 јуни 2024 (МИА) - Најмалку пет војници загинаа, а двајца други се повредени денеска пр...

Димитријевиќ по две години го напушти УНИКС

Димитријевиќ по две години го напушти УНИКС

Казањ, 21 јуни 2024 (МИА) - Македонскиот кошаркар Ненад Димитријевиќ по две години го напушти УНИКС,...

Тунискиот претседател го разреши министерот за верски прашања откако во Мека починаа десетици Тунижани

Тунискиот претседател го разреши министерот за верски прашања откако во Мека починаа десетици Тунижани

Тунис, 21 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Тунис, Каис Саид, го разреши министерот за верски праша...

Голема победа за Австрија, Полска се пакува

Голема победа за Австрија, Полска се пакува

Берлин, 21 јуни 2024 (МИА) - Австрија ја совлада Полска со 3:1 на Олимпискиот стадион во Берлин во н...

Шаленберг: ЕУ е нецелосна без Западен Балкан, нема сомнеж дека регионот е дел од европското семејство

Шаленберг: ЕУ е нецелосна без Западен Балкан, нема сомнеж дека регионот е дел од европското семејство

Виена, 21 јуни 2024 (МИА) - Европската унија нема да биде целосна додека Западен Балкан не стане дел...

Нормализиран сообраќајот на патот Градско - Велес

Нормализиран сообраќајот на патот Градско - Велес

Скопје, 21 јуни 2024 (МИА) - Сообраќајот на патот Градско-Велес, кај „Д...

Аргентинскиот претседател Милeи ја почна својата европска турнеја

Аргентинскиот претседател Милeи ја почна својата европска турнеја

Мадрид, 21 јуни 2024 (МИА) - Аргентинскиот претседател Хавиер Милеи попладнево пристигна во Мадрид,...

Ребров: Многу важна победа за тимот и за државата

Ребров: Многу важна победа за тимот и за државата

Дизелдорф, 21 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на Украина, Серхи Ребров, беше исклучително задоволен од...

Над еден милион странци живеат во Истанбул, од кои половина се Сиријци под привремена заштита

Над еден милион странци живеат во Истанбул, од кои половина се Сиријци под привремена заштита

Истанбул, 21 јуни 2024 (МИА) - Повеќе од еден милион странци живеат во Истанбул, а половина од нив с...

Бајден ја поддржа одлуката на Врховниот суд за забрана на огнено оружје во случаи на семејно насилство

Бајден ја поддржа одлуката на Врховниот суд за забрана на огнено оружје во случаи на семејно насилство

Вашингтон, 21 јуни 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден ја поздрави одлуката на американ...

Image

Остани поврзан