• среда, 19 јуни 2024
Швионтек ја освои титулата во Индијан Велс

Швионтек ја освои титулата во Индијан Велс

Индијан Велс, 17 март 2024 (МИА) - Полската тенисерка Ига Швионтек ја освои титулата на турнирот во Индијан Велс, отк...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

18 март 2024  Боговиње - Техничкиот премиер Талат Џафери ќе присуствув...

Министерот Тошковски во посета на полициските станици за граничен надзор Рогачево и Мадрача

Министерот Тошковски во посета на полициските станици за граничен надзор Рогачево и Мадрача

 17 март 2024  - Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски во серијата посети на полициски ста...

МИА најави свет

МИА најави свет

18 март 2024  Њујорк - Состанок на Советот за безбедност на ОН за нукл...

Првични резулати: Путин освои 87 отсто од гласовите

Првични резулати: Путин освои 87 отсто од гласовите

Москва, 17 март 2024 (МИА) - Владимир Путин освоил околу 87 отсто од гласовите на претседателските и...

Во пијанечко-малешевските населби и села Прочка се одбележа со палење смреков оган - стреловишта

Во пијанечко-малешевските населби и села Прочка се одбележа со палење смреков оган - стреловишта

Делчево, 17 март 2024 (МИА) - Во повеќе населби и села во Пијанечко-Малешевскиот регион вечерва се п...

САД, европските сојузници и Украина едногласни: Изборите во Русија не беа слободни, фер и демократски

САД, европските сојузници и Украина едногласни: Изборите во Русија не беа слободни, фер и демократски

Вашингтон, 17 март 2024 (МИА) - САД, Велика Британија, Германија, Украина и Полска ги оценија како н...

Хасенхутл го менува Ковач на чело на Волфсбург

Хасенхутл го менува Ковач на чело на Волфсбург

Волфсбург, 17 март 2024 (МИА) - Волфсбург брзо најде замена за отпуштениот тренер на тимот Нико Ковач. „Волците“ офиц...

Јунајтед - Ковентри и Сити - Челси во полуфиналето на ФА Купот

Јунајтед - Ковентри и Сити - Челси во полуфиналето на ФА Купот

Лондон, 17 март 2024 (МИА) - По спектакуларниот четвртфинален натпревар на „Олд Трафорд“ во кој Манч...

За САД изборите во Русија не беа ниту слободни, ниту фер, а Зеленски ги оцени како „имитација на избори“

За САД изборите во Русија не беа ниту слободни, ниту фер, а Зеленски ги оцени како „имитација на избори“

Вашингтон/Киев, 17 март 2024 (МИА) - Изборите во Русија не беа ниту слободни, ниту фер - е првата оц...

Затворени избирачките места во Русија, според првичните резултати Путин освоил 87 отсто од гласовите

Затворени избирачките места во Русија, според првичните резултати Путин освоил 87 отсто од гласовите

Москва, 17 март 2024 (МИА) - Во Москва гласачките места за изборите за претседател на Русија беа зат...

Двочасовен протест утре во националната Пошта

Двочасовен протест утре во националната Пошта

Скопје, 17 март 2024 (МИА) -  Синдикалните организации на Македонска Пошта најавија дека утре о...

Каја Калас: Путин се плаши од војна со НАТО

Каја Калас: Путин се плаши од војна со НАТО

Киев, 17 март 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин се обидува да ја заплаши западната јав...

Нетанјаху - Шолц: Хамас мора да биде уништен

Нетанјаху - Шолц: Хамас мора да биде уништен

Ерусалим, 17 март 2024 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц на денешната средба во Ерусалим со изр...

Во Пехчево промовирана збирката ,,Дамата со шеширот

Во Пехчево промовирана збирката ,,Дамата со шеширот" од поетесата Габриела Костадинова

Пехчево, 17 март 2024 (МИА) - Во Пехчево денеска се одржа промоција на делото „Дамата со шеширот" од...

Image

Остани поврзан