• четврток, 20 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

12  март 2024  Скопје - Седници на собраниската Комисија за транс...

Џафери-Прескер: Словенија дава безрезервна поддршка за европската перспектива на Северна Македонија

Џафери-Прескер: Словенија дава безрезервна поддршка за европската перспектива на Северна Македонија

Скопје, 11 март 2024 (МИА) - Техничкиот премиер Талат Џафери, денеска се сретнал со амбасадорот на Р...

Пендаровски: Не смееме да дозволиме фалсификување на вистината за холокаустот на македонските Евреи

Пендаровски: Не смееме да дозволиме фалсификување на вистината за холокаустот на македонските Евреи

Скопје, 11 март 2024 (МИА) - Ние не смееме да дозволиме фалсификување на вистината за холокаустот на...

Николовски: Браната Конско е важен проект од национален интерес

Николовски: Браната Конско е важен проект од национален интерес

Скопје, 11 март 2024   Браната Конско е важен проект од национален интерес, ист...

Битиќи: „Лекот“ за цените е законот за забрана за нефер трговски практики

Битиќи: „Лекот“ за цените е законот за забрана за нефер трговски практики

Скопје, 11 март 2024 (МИА) - Ако рацете на политичките партии и на политичарите бидат настрана од би...

Рама смета дека  членството во ЕУ е процес на  тешки домашни задачи на владата, парламентот и правосудството

Рама смета дека членството во ЕУ е процес на тешки домашни задачи на владата, парламентот и правосудството

Тирана, 11 март 2024 (МИА) - На средбата одржана во Пешкопеа, во рамки на  процесот на ревитали...

САД се соочуваат со „се покревок светски поредок“, предупредуваат американските разузнавачки агенции

САД се соочуваат со „се покревок светски поредок“, предупредуваат американските разузнавачки агенции

Вашингтон, 11 март 2024 (МИА) - Американските разузнавачки агенции предупредија дека САД се соочуваа...

Претседателот на Полска ги повика членките на НАТО да ги зголемат трошоците за одбрана на три отсто од БДП

Претседателот на Полска ги повика членките на НАТО да ги зголемат трошоците за одбрана на три отсто од БДП

Варшава, 11 март 2024 (МИА) - Претседателот на Полска, Анджеј Дуда денеска ги повика другите членки...

Димитриевски: Со нови луѓе во политиката Македонија да се трансформира во современа држава

Димитриевски: Со нови луѓе во политиката Македонија да се трансформира во современа држава

Скопје, 11 март 2024   Со нови луѓе во политиката Македонија да се трансформира...

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, пo влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, пo влажни коловози

Скопје, 11 март 2024 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно, пo влажни коловози....

Масовна суспензија на камерунски фудбалери поради лажирање години

Масовна суспензија на камерунски фудбалери поради лажирање години

  Јаунде, 11 март 2024 (МИА) – Камерунската фудбалска Федерација соопшти денеска дека с...

Комеморативна вечер во Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите од Македонија (во живо)

Комеморативна вечер во Меморијалниот центар на холокаустот на Евреите од Македонија (во живо)

Скопје, 11 март 2024 (МИА) - Обраќање на претседателот Стево Пендаровски на комеморативната вечер шт...

ЛШ: Интер без Аугусто и Арнаутовиќ на реваншот во Мадрид

ЛШ: Интер без Аугусто и Арнаутовиќ на реваншот во Мадрид

  Милано, 11 март 2024 (МИА) – Лидерот во Серија А, Интер, објави денеска дека на реван...

Бајден за вториот мандат ветува пониски даноци за семејствата, поевтин третман

Бајден за вториот мандат ветува пониски даноци за семејствата, поевтин третман

Вашингтон, 11 март 2024 (МИА) -  Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска го објави предл...

Фелипе Маса ги тужи Ф1, ФИА и Еклстоун за титулата во 2008

Фелипе Маса ги тужи Ф1, ФИА и Еклстоун за титулата во 2008

  Лондон, 11 март 2024 (МИА) – Поранешниот возач на Ферари и Вилијамс, Бразилецот Фелип...

Image

Остани поврзан