• понеделник, 24 јуни 2024
Вучиќ: Моја молба е белградските избори да бидат на 2 јуни, а влада да биде формирана пред 1 април

Вучиќ: Моја молба е белградските избори да бидат на 2 јуни, а влада да биде формирана пред 1 април

Белград, 10 март 2024 (МИА) - Српскиот претседател Александар Вучиќ по состанокот со лидерите на вла...

Гвардиола: Ливерпул е неверојатен тим

Гвардиола: Ливерпул е неверојатен тим

Ливерпул, 10 март 2024 (МИА) - Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола ги искажа своите впечатоци...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

11 март 2024 Скопје - Одбележување 81 година о...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

11 март 2024 Стразбур - Почнува пленарната седница на Европски парламент, ш...

Клоп: Најдоброто наше второ полувреме против Сити, не се сеќавам дека „граѓаните“ некогаш толку многу се мачеле

Клоп: Најдоброто наше второ полувреме против Сити, не се сеќавам дека „граѓаните“ некогаш толку многу се мачеле

Ливерпул, 10 март 2024 (МИА) – Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп е задоволен од играта на неговите и...

Федерер ги именува главните фаворити на турнирот во Индијан Велс

Федерер ги именува главните фаворити на турнирот во Индијан Велс

Индијан Велс, 10 март 2024 (МИА) – Дваесеткратниот Грен слем победник Роџер Федерер кажа кои ги смет...

Вардар поуспешен во дербито со Алкалоид

Вардар поуспешен во дербито со Алкалоид

Скопје, 10 март 2024 (МИА) – Македонскиот ракометен вицепрвак Алкалоид го претрпе вториот пораз во н...

Сменет началникот на руската морнарица, адмирал Евменов

Сменет началникот на руската морнарица, адмирал Евменов

Москва, 10 март 2024 (МИА) – Командантот на руската морнарица, адмирал Николај Евменов е пензиониран...

Ковачевски: Прашањето на овие избори е Европа или изолација

Ковачевски: Прашањето на овие избори е Европа или изолација

10 март 2024 Прашањето на овие избори е дали ќе продолжиме по е...

Дебарското муфтиство и градоначалниците го честитаат почетокот на светиот месец Рамазан

Дебарското муфтиство и градоначалниците го честитаат почетокот на светиот месец Рамазан

Дебар, 10 март 2024 (МИА) - Во пресрет на утрешниот ден, кој го означув...

Сикорски: Во Украина веќе се присутни трупи на некои земји-членки на НАТО

Сикорски: Во Украина веќе се присутни трупи на некои земји-членки на НАТО

Варшава, 10 март 2024 (МИА) – Шефот на полската дипломатија Радослав Сикорски денеска изјави дека НА...

Салах не е повикан во репрезентацијата на Египет за турнир во март

Салах не е повикан во репрезентацијата на Египет за турнир во март

Каиро, 10 март 2024 (МИА) - Мохамед Салах нема да игра за Египет на пријателските натпревари во март...

Египет и Јордан повторно преку воздух доставија хуманитарна помош за Појасот Газа

Египет и Јордан повторно преку воздух доставија хуманитарна помош за Појасот Газа

Каиро, 10 март 2024 (МИА) – Воени авиони на Египет и Јордан денеска продолжија да доставуваат хумани...

Нерешено на големото премиерлигашко дерби меѓу Ливерпул и Манчестер сити

Нерешено на големото премиерлигашко дерби меѓу Ливерпул и Манчестер сити

Ливерпул, 10 март 2024 (МИА) - Ливерпул на домашен терен вечерва ремизираше 1:1 со Манчестер сити во...

Голем пожар во близина на аеродромот во Санкт Петербург

Голем пожар во близина на аеродромот во Санкт Петербург

Москва, 10 март 2024 (МИА) – Голем пожар денеска избувна во индустриската зона во близина на рускиот...

Image

Остани поврзан