• четврток, 20 јуни 2024
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

24 октомври 2023 Прага - Претседателот на Собр...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

24 октомври 2023 Њујорк - Состанок на Советот за безбедност на ОН за ситуац...

Албанија: На Малтези изречена му е мерка притвор, Бериша утре на прв распит во судот

Албанија: На Малтези изречена му е мерка притвор, Бериша утре на прв распит во судот

Тирана, 23 октомври 2023 (МИА) - Специјалниот првостепен суд против организиран криминал и корупција...

Иран беше домаќин на разговорите меѓу Ерменија и Азербејџан за воспоставување мир во Јужен Кавказ

Иран беше домаќин на разговорите меѓу Ерменија и Азербејџан за воспоставување мир во Јужен Кавказ

Техеран, 23 октомври 2023 (МИА) - Иран денеска беше домаќин на разговорите меѓу министрите за надвор...

Ајакс му врачи отказ на Стајн

Ајакс му врачи отказ на Стајн

Амстердам, 23 октомври 2023 (МИА) – Раководството на Ајакс денес го отпушти тренерот Морис Стајн.

Во Белград промовирано делото ,,Дама са шеширом

Во Белград промовирано делото ,,Дама са шеширом" од пехчевската поетеса Габриела Костадинова

Пехчево, 23 октомври 2023 (МИА) - Новата книга на пехчевската поетеса Г...

Столтенберг изрази надеж дека Шведска многу бргу ќе стане членка на НАТО

Столтенберг изрази надеж дека Шведска многу бргу ќе стане членка на НАТО

Брисел, 23 октомври 2023 (МИА) - Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека с...

Поведена истрага за двајца жители на Париз за поврзаност со убиецот на двајцата Швеѓани во Брисел 

Поведена истрага за двајца жители на Париз за поврзаност со убиецот на двајцата Швеѓани во Брисел 

Брисел, 23 октомври 2023 (МИА) – Двајца жители на Парискиот регион се изведени на распит пред истраж...

Во Алжир 38 лица осудени на смрт поради линч на човек за кој мислеле дека е пироман

Во Алжир 38 лица осудени на смрт поради линч на човек за кој мислеле дека е пироман

Алжир, 23 октомври 2023 (МИА) - Апелациониот суд во Алжир денеска осуди 38 лица на смрт поради линчу...

Приведени затвореник и затворски полицаец од Струмичко

Приведени затвореник и затворски полицаец од Струмичко

Скопје, 23 октомври 2023 (МИА) - Полициски службеници од Одделението за...

УЕФА ја казни Фудбалската федерација на Литванија поради навредливи скандирања за Путин

УЕФА ја казни Фудбалската федерација на Литванија поради навредливи скандирања за Путин

Нион, 23 октомври 2023 (МИА) - Претседателот на Литванската фудбалска федерација, Едгарас Станкевичи...

Министерот за надворешни работи на Израел ќе отпатува во Њујорк заедно со семејствата на киднапираните Израелци

Министерот за надворешни работи на Израел ќе отпатува во Њујорк заедно со семејствата на киднапираните Израелци

Тел Авив, 23 октомври 2023 (МИА) - Шефот на израелската дипломатија Ели Коен заедно со роднините на...

Повеќе од 19.000 луѓе се раселени во Либан поради конфликтот на границата со Израел

Повеќе од 19.000 луѓе се раселени во Либан поради конфликтот на границата со Израел

Бејрут, 23 октомври 2023 (МИА) - Повеќе од 19.000 луѓе се раселени во Либан поради ескалацијата на к...

Риши Сунак изјави дека британската Влада ќе и обезбеди на Газа дополнителни 20 милиони фунти хуманитарна помош

Риши Сунак изјави дека британската Влада ќе и обезбеди на Газа дополнителни 20 милиони фунти хуманитарна помош

Лондон, 23 октомври 2023 (МИА) - Британскиот премиер Риши Сунак изјави дека неговата влада ќе и обез...

Борел: ЕУ не може да прогласи, туку само да поддржи хуманитарен прекин на огнот меѓу Израел и Хамас

Борел: ЕУ не може да прогласи, туку само да поддржи хуманитарен прекин на огнот меѓу Израел и Хамас

Луксембург, 23 октомври 2023 (МИА) - ЕУ не може да прогласи, туку само да поддржи хуманитарен привре...

Image

Остани поврзан