• вторник, 16 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

2 октомври 2023 Скопје - Работна посета на Собранието на делегација на Упра...

Два полициски хеликоптерa со исфрлени над 30 тони вода  учествуваа во локализирање на пожарот под Солунска Глава

Два полициски хеликоптерa со исфрлени над 30 тони вода  учествуваа во локализирање на пожарот под Солунска Глава

Скопје, 1 октомври 2023 (МИА) - МВР денеска дејствувше на пожарот во реонот на село Белица, Општина...

Реакција на Министерството за правда на ВМРО-ДПМНЕ

Реакција на Министерството за правда на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 1 октомври 2023  Ако се стави ЕУ знаменце?-однапред имате одговор! Дали...

Борел во Киев: ЕУ ќе ја зголеми воената помош за Украина

Борел во Киев: ЕУ ќе ја зголеми воената помош за Украина

Киев, 1 октомври 2023 (МИА) - Шефот за надворешна политика и безбедност на ЕУ, Жозеп Борел, денеска...

Велика Британија испраќа околу 200 дополнителни војници во КФОР по ескалацијата на тензиите на Косово

Велика Британија испраќа околу 200 дополнителни војници во КФОР по ескалацијата на тензиите на Косово

Лондон, 1 октомври 2023 (МИА) -  Велика Британија ќе испрати околу 200 дополнителни војници во...

Бајден ги повика републиканците да престанат со закани за запирање на работата на Владата

Бајден ги повика републиканците да престанат со закани за запирање на работата на Владата

Вашингтон, 1 октомври 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден ги повика републиканските пол...

Пожар со денови беснее кај Фиер, на барање на Албанија Грција ќе испрати канадер

Пожар со денови беснее кај Фиер, на барање на Албанија Грција ќе испрати канадер

Тирана, 1 октомври 2023 (МИА) - Грција позитивно одговори на барањето за помош и ќе испрати авион за...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на Министерството за правда

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на Министерството за правда

Скопје, 1 октомври 2023  Ако се стави европско знаменце на Законот за амнестија, следи...

Златевски: Сојузот на здруженија на лозари достави барања до Владата и Министерството за земјоделство 

Златевски: Сојузот на здруженија на лозари достави барања до Владата и Министерството за земјоделство 

Кавадарци, 1 октомври 2023 (МИА) - Сојузот на здруженија на лозари, во името на лозарите, достави не...

Курти и Сарацин разговараа за актуелната безбедносна состојба на Косово по нападот во Бањска

Курти и Сарацин разговараа за актуелната безбедносна состојба на Косово по нападот во Бањска

Приштина, 1 октомври 2023 (МИА) - Косовскиот премиер Албин Курти денеска разговараше со специјалниот...

Кевин Мекарти: Границата на САД е приоритет од помагањето на Украина

Кевин Мекарти: Границата на САД е приоритет од помагањето на Украина

Вашингтон, 1 октомври 2023 (МИА) - Претседателот на Претставничкиот дом на САД, Кевин Мекарти денеск...

Се одржа јубилејниот 20. карате турнир „Тетово опен“ - учествуваа над 550 каратисти 

Се одржа јубилејниот 20. карате турнир „Тетово опен“ - учествуваа над 550 каратисти 

Тетово, 1 октомври 2023 (МИА) – По јубилеен 20. пат се одржа меѓународниот карате турнир Тетово Опен...

Велешанец пријавен под сомнеж за криумчарење мигранти

Велешанец пријавен под сомнеж за криумчарење мигранти

Скопје, 1 октомври 2023 ( МИА) -   Одделението за прекуграничен криминал, миграции, странци и р...

Министерство за правда: Законот за амнестија нема да се носи со европско знаменце

Министерство за правда: Законот за амнестија нема да се носи со европско знаменце

Скопје, 1 октомври 2023 (МИА) - Министерството за правда ги нарече неос...

Санкционирани ВАР судиите кои го оштетија Ливерпул

Санкционирани ВАР судиите кои го оштетија Ливерпул

Лондон, 1 октомври 2023 (МИА) – Суспензија од два натпревари им е изречена на англиските судии кои о...

Image

Остани поврзан