• петок, 22 септември 2023
Митев го предводеше Алкалоид до убедлив триумф на гостувањето во Охрид

Митев го предводеше Алкалоид до убедлив триумф на гостувањето во Охрид

Охрид, 17 септември 2023 (МИА) - РК Алкалоид одигра одличен натпревар и доминантно стигна до победат...

Иџе: Трократен европски шампион за мојата Македонија

Иџе: Трократен европски шампион за мојата Македонија

Бузет, 17 септември 2023 (МИА) - Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе ја освои третата тит...

Вардар подобар од Еурофарм Пелистер во македонското ракометно дерби

Вардар подобар од Еурофарм Пелистер во македонското ракометно дерби

Скопје, 17 септември 2023 (МИА) – Најтрофејниот македонски ракометен клуб Вардар вечерва во СЦ „Јане...

Четворица членови на грчкиот спасувачки тим испратен во Либија загинаа во сообраќајна несреќа

Четворица членови на грчкиот спасувачки тим испратен во Либија загинаа во сообраќајна несреќа

Триполи, 17 септември 2023 (МИА) - Четворица членови на грчкиот спасувачки тим испратен во Либија за...

МИА Најави МКД 

МИА Најави МКД 

18 септември 2023  Њујорк - Претседателот Стево Пендаровски и министер...

МАЕИ упати повик до Македонците: Слободно и гордо пријавете ја вашата македонска националност 

МАЕИ упати повик до Македонците: Слободно и гордо пријавете ја вашата македонска националност 

Тирана, 17 септември 2023 (МИА) - Пред утрешниот почеток на пописот на населението и домаќинствата в...

Артета за 1:0 со Евертон: Арсенал доминираше, резултатот треба да биде поголем

Артета за 1:0 со Евертон: Арсенал доминираше, резултатот треба да биде поголем

Лондон, 17 септември 2023 (МИА) – Тренерот на Арсенал, Микел Артета е воодушевен од првата победа на...

Мандатот на Бауер на чело на Воениот комитет на НАТО продолжен за шест месеци, Драгоне избран за негов наследник 

Мандатот на Бауер на чело на Воениот комитет на НАТО продолжен за шест месеци, Драгоне избран за негов наследник 

Брисел, 16 септември 2023 (МИА) - Началниците на генералштабовите на армиите на земјите членки на НА...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

18 септември 2023  Хаг - Меѓународниот суд на правдата треба да ја сос...

Во Анкара отворен најголемиот земјоделски комплекс и простор за рекреација

Во Анкара отворен најголемиот земјоделски комплекс и простор за рекреација

Анкара, 17 септември 2023 (МИА) - Општина Анкара отвори огромен земјоделски комплекс и рекреативна з...

„Бизнисот на задоволството“  селектиран за награда на Филмскиот фестивал во Самобор

„Бизнисот на задоволството“ селектиран за награда на Филмскиот фестивал во Самобор

Скопје, 17 септември 2023 (МИА) - Политичкиот трилер на Гоце Цветановск...

Бобан: Судиите се соочуваат со суровост на сите нивоа, ова мора да престане

Бобан: Судиите се соочуваат со суровост на сите нивоа, ова мора да престане

Нион, 17 септември 2023 (МИА) – Поранешниот хрватски фудбалер кој моментално работи во УЕФА како шеф...

Во сообраќајна несреќа во Либија повредени припадници на грчката армија, дел од испратената хуманитарна помош

Во сообраќајна несреќа во Либија повредени припадници на грчката армија, дел од испратената хуманитарна помош

Атина, 17 септември 2023 (МИА) – Неколку припадници на грчката армија, дел од хуманитарната помош шт...

За шест месеци странците во Албанија оставиле 1,55, Албанците во странство околу една милијарда евра

За шест месеци странците во Албанија оставиле 1,55, Албанците во странство околу една милијарда евра

Тирана, 17 септември 2023 (МИА) - Зголемениот број туристи кои ја избираат Албанија како дестинација...

Фандакова: Софија денес е поинаков град

Фандакова: Софија денес е поинаков град

Софија, 17 септември 2023 (МИА) - Софија денес е поинаков град, рече градоначалничката на главниот г...

Image

Остани поврзан