• петок, 19 јули 2024
Прием во Брисел по повод Денот на независноста  

Прием во Брисел по повод Денот на независноста  

Брисел, 13 септември 2023 (МИА) – Пред 32 години нашите граѓани решија да градат слободна, независна...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

14 септември 2023  Ск...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

14 септември 2023 Брисел - Нова рунда разговори меѓу Белград и Приштина со...

Со ИПАРД 3 поддршката за кофинансирање може да достигне и до 70 проценти за младите земјоделци

Со ИПАРД 3 поддршката за кофинансирање може да достигне и до 70 проценти за младите земјоделци

Скопје, 13 септември 2023 (МИА) - Поголем процент во добивањето на фина...

Смртниот биланс од поплавите во Либија надмина 3.800 лица

Смртниот биланс од поплавите во Либија надмина 3.800 лица

Триполи, 13 септември 2023 (МИА) - Повеќе од 3.800 луѓе загинаа во разорните поплави што го зафатија...

Двајца сириски војници загинаа во израелски воздушен напад врз Тартус, јавија сириските медиуми

Двајца сириски војници загинаа во израелски воздушен напад врз Тартус, јавија сириските медиуми

Дамаск, 13 септември 2023 (МИА) - Двајца сириски војници загинаа, а шестмина се ранети во израелски...

Абазовиќ: Шест лица осомничени за ископаниот тунел, а камионот е пронајден

Абазовиќ: Шест лица осомничени за ископаниот тунел, а камионот е пронајден

Подгорица, 13 септември 2023 (МИА) - Премиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ изјави дека шест лица се...

Норвешкиот ракометен шампион Колштад подобар од РК Еурофарм Пелистер 31:22

Норвешкиот ракометен шампион Колштад подобар од РК Еурофарм Пелистер 31:22

Битола, 13 септември 2023 (МИА) - Македонскиот ракометен шампион Еурофарм Пелистер со пораз ги почна...

Министерот Спасовски се сретна со неговиот албански колега Бала

Министерот Спасовски се сретна со неговиот албански колега Бала

Дебар, 13 септември 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва, за време н...

Османи за МИА: Сега е моментот кога се одредува насоката на движење на државата

Османи за МИА: Сега е моментот кога се одредува насоката на движење на државата

Брисел, 13 септември 2023 (МИА) – Навистина сум оптимист дека сега влег...

Николовски: Просечната откупна цена на млекото е 30- 32 денари,  трговците наметнуваат цени на грбот на граѓаните

Николовски: Просечната откупна цена на млекото е 30- 32 денари,  трговците наметнуваат цени на грбот на граѓаните

Скопје, 13 септември 2023 (МИА) - Според последните податоци нема зголемување на цените кај земјодел...

Тетовските пензионери на протест побараа линеарно зголемување на пензиите

Тетовските пензионери на протест побараа линеарно зголемување на пензиите

Тетово, 13 септември 2023 (МИА) -  Пензионери од Тетово вечерва од 18 часот се собраа на градск...

Патот Велес – Градско од утре затворен за сообраќај од 08:00 – 18:00 часот

Патот Велес – Градско од утре затворен за сообраќај од 08:00 – 18:00 часот

Скопје, 13 септември 2023 (МИА) - Делницата Велес – Градско утре, в петок, сабота и понеделник ќе би...

Отворен саемот „Фестивал на книгата“ на албанските книжевни издавачи

Отворен саемот „Фестивал на книгата“ на албанските книжевни издавачи

Гостивар, 13 септември 2023 (МИА) – Со пригодна културно-уметничка програма и поздравни обраќања, ве...

Рама: Секоја алтернатива надвор од француско-германскиот план е игра со оган

Рама: Секоја алтернатива надвор од француско-германскиот план е игра со оган

Тирана, 13 септември 2023 (МИА) – Пред утрешната средба Вучиќ-Курти во Брисел, албанскиот премиер Ед...

Image

Остани поврзан