• понеделник, 22 април 2024
Прв трофеј за Манчестер сити во Лигата на шампионите

Прв трофеј за Манчестер сити во Лигата на шампионите

Истанбул, 10 јуни 2023 (МИА) – Манчестер сити за прв пат во клупската историја стана европски фудбал...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

11 јуни 2023 Кавадарци – Претседателот на СДСМ и премиер Д...

„Рамо до рамо до победа“ во Ресен, Могила, Битола и Кичево

„Рамо до рамо до победа“ во Ресен, Могила, Битола и Кичево

10 јуни 2023  Во рамките на секојдневните теренски активности на СДСМ под мотото „Р...

Османи: Ќе поддржиме Влада без претставници на ДУИ на денот кога ќе стапат во сила уставните измени

Османи: Ќе поддржиме Влада без претставници на ДУИ на денот кога ќе стапат во сила уставните измени

Тетово, 10 јуни 2023 (МИА) - Централното претседателство на ДУИ го завр...

Во Мароко петмина загинати при уривањето зграда во изградба

Во Мароко петмина загинати при уривањето зграда во изградба

Рабат, 10 јуни 2023 (МИА) - Пет лица загинаа при уривањето зграда во изградба во индустриска зона во...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

11 јуни 2023    Подгорица - Предвремени парламентарни изб...

Јовев: Кардиохирургија ќе остане функционална како досега, за разрешувањето ќе одлучува правниот тим

Јовев: Кардиохирургија ќе остане функционална како досега, за разрешувањето ќе одлучува правниот тим

Скопје, 10 јуни 2023 (МИА) - Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од...

Белгија го одбрани домашниот терен на мечот со македонските одбојкари

Белгија го одбрани домашниот терен на мечот со македонските одбојкари

Шарлроа, 10 јуни 2023 (МИА) - Белгија вечерва ја победи македонската одбојкарска репрезентација со 3...

Макрон го повика Иран веднаш да престане да ја поддржува Русија во војната во Украина

Макрон го повика Иран веднаш да престане да ја поддржува Русија во војната во Украина

Париз, 10 јуни 2023 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон денеска го повика својот ирански...

Трудо: Уништувањето на браната во Украина е директна последица на руската инвазија

Трудо: Уништувањето на браната во Украина е директна последица на руската инвазија

Киев, 10 јуни 2023 (МИА) - Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој денеска беше во ненадејна посета на...

Тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, полицијата ги привела

Тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, полицијата ги привела

Кавадарци, 10 јуни 2023 (МИА) - СВР Велес вечерва излезе со официјална информација  по видеото...

„Рамо до рамо до победа“ во Центар, Куманово, Чаир и Илинден

„Рамо до рамо до победа“ во Центар, Куманово, Чаир и Илинден

Скопје, 10 јуни 2023 (МИА) - Пратеници од СДСМ како дел од карванот „Рамо до рамо до победа“ денеска...

Бербок: Германија сака да ја зајакне соработката со Панама

Бербок: Германија сака да ја зајакне соработката со Панама

Берлин, 10 јуни 2023 (МИА) - Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок изјави дека...

Рамафоса го информираше Си за африканското посредување во Русија и Украина

Рамафоса го информираше Си за африканското посредување во Русија и Украина

Јоханесбург, 10 јуни 2023 (МИА) - Јужноафриканскиот претседател Сирил Рамафоса го информирал својот...

Швјонтек по трет пат го освои Ролан Гарос

Швјонтек по трет пат го освои Ролан Гарос

Париз, 10 јуни 2023 (МИА) - Полската тенисерка Ига Швјонтек попладнево во финалето на Ролан Гарос ја...

Image

Остани поврзан