• среда, 29 ноември 2023

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

11 јуни 2023 

 

Подгорица - Предвремени парламентарни избори во Црна Гора.

Стокхолм - Меѓународниот институт за истражување на мирот (СИПРИ) ќе објави извештај за нуклеарното оружје во светот.

Ријад - Саудиска Арабија е домаќин на дводневната 10-та Арапско-кинеска деловна конференција.

Тунис - Шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен и премиерите на Италија и Холандија, Џорџа Мелони и Марк Руте во посета на Тунис. паг/

 

 

 

Остани поврзан