• четврток, 30 ноември 2023
Претседателски избори во Црна Гора: Ѓукановиќ и Милатовиќ одат во вториот круг

Претседателски избори во Црна Гора: Ѓукановиќ и Милатовиќ одат во вториот круг

Подгорица, 19 март 2023 (МИА) - Досегашниот шеф на државата и кандидат на ДПС Мило Ѓукановиќ и Јак...

Првични резултати од претседателските избори во Црна Гора: Ѓукановиќ води пред Милатовиќ, трет е Мандиќ

Првични резултати од претседателските избори во Црна Гора: Ѓукановиќ води пред Милатовиќ, трет е Мандиќ

Подгорица, 19 март 2023 (МИА) - Според првичните резултати од денешните претседателски избори во Црн...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

Доделени јубилејни признанија за крводарителите од Крива Паланка и Ранковце

Доделени јубилејни признанија за крводарителите од Крива Паланка и Ранковце

Крива Паланка, 19 март 2023 (МИА) - На свеченост по повод Денот на крводарителството, во организац...

Објавен Зборник во чест на академик Митко Маџунков

Објавен Зборник во чест на академик Митко Маџунков

Скопје, 19 март 2023 (МИА) - Објавен е Зборник во чест на академик Митко Маџунков од проф.

ПМФЛ: Шкендија го совлада Скопје

ПМФЛ: Шкендија го совлада Скопје

Скопје, 19 март 2023 (МИА) – Фудбалерите на Шкендија триумфираа попладнево на гостински терен над Ск...

Последната група учесници во 31-та Национална антарктичка експедиција се врати со лет од Рим

Последната група учесници во 31-та Национална антарктичка експедиција се врати со лет од Рим

Софија, 19 март 2023 - Последната група учесници во 31-та Национална антарктичка...

Ирак и Иран потпишаа договор за заштита на границите

Ирак и Иран потпишаа договор за заштита на границите

Багдад, 19 март 2023 (МИА) - Високиот ирански безбедносен...

ДИК на Црна Гора: На претседателските избори до 15 часот гласале 43,76 отсто од гласачите

ДИК на Црна Гора: На претседателските избори до 15 часот гласале 43,76 отсто од гласачите

Подгорица, 19 март 2023 (МИА) ...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Вардар петтопласиран во регионалната боксерска лига

Вардар петтопласиран во регионалната боксерска лига

Марибор, 19 март 2023 (МИА) -...

Две третини од граѓаните никогаш не користеле административна онлајн услуга,  близу 60 отсто преферираат да отидат на шалтер

Две третини од граѓаните никогаш не користеле административна онлајн услуга, близу 60 отсто преферираат да отидат на шалтер

Скопје, 19 март 2023 (МИА) - Две третини од граѓаните никогаш не користеле дигитална административна...

Без вода неколку улици во Центар

Без вода неколку улици во Центар

Скопје, 19 март 2023 (МИА) - ЈП „Водовод и канализација“ - Скопје известу...

Вархеји: Посветеноста за нормализација на односите меѓу Белград и Приштина е храбар чекор кон ЕУ

Вархеји: Посветеноста за нормализација на односите меѓу Белград и Приштина е храбар чекор кон ЕУ

Брисел, 19 март 2023 (МИА) - Европскиот комесар за прошир...

МВР и ДПК констатираа неправилности во три менувачници во Куманово

МВР и ДПК констатираа неправилности во три менувачници во Куманово

Image

Остани поврзан