• четврток, 30 ноември 2023
Верижен судар во Унгарија, над 30 лица повредени

Верижен судар во Унгарија, над 30 лица повредени

Скопје, 11 март 2023 (МИА) - Над 40 возила и камиони се судриле во верижен судар во Унгарија, во бли...

Поетскиот филм „Летна соната за мојот град“ во официјална селекција на интернационалниот „Поетски филмски фестивал ‒ Лос Анџелес“

Поетскиот филм „Летна соната за мојот град“ во официјална селекција на интернационалниот „Поетски филмски фестивал ‒ Лос Анџелес“

Скопје, 11 март 2023 (МИА) - Поетскиот филм „Летна соната за мојот град“ во режија на Марија Шаклева...

Македонскиот КИЦ во Тирана промовираше млади сликари од двете земји

Македонскиот КИЦ во Тирана промовираше млади сликари од двете земји

Скопје, 11 март 2023 (МИА) - Во македонскиот Културно-информативен центар во Тир...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

12 март 2023 Скопје - Одбележување на 80-годишнината од Холокаустот на маке...

Гоце Ристовски добитник на меѓународна награда за драмски автор

Гоце Ристовски добитник на меѓународна награда за драмски автор

Скопје, 11 март 2023 (МИА) - Писателот Гоце Ристовски е добитник на меѓународна награда за драмски а...

Санкционирани 126 возачи за брзо возење во Куманово

Санкционирани 126 возачи за брзо возење во Куманово

Скопје, 11 март 2023 (МИА) - На територија на Куманово денеска се санкционирани 126 возачи кои возел...

Посебен сообраќаен режим утре во Скопје

Посебен сообраќаен режим утре во Скопје

Скопје, 11 март 2023 (МИА) - Во Скопје утре од 08:30 часот ќе има изменет сообраќаен режим поради од...

Ласо на лето седнува на клупата на Панатинаикос

Ласо на лето седнува на клупата на Панатинаикос

Атина, 11 март 2023 (МИА) – Шпанскиот кошаркарс...

Одбележување на 80 години од Холокаустот на македонските Евреи

Одбележување на 80 години од Холокаустот на македонските Евреи

Скопје, 12 март 2023 (МИА) - Под мотото „11 март 1943 – Никогаш повеќе” денеска ќе биде одбележана 8...

Изложба „Македонија памети. Никогаш да не се заборави!“

Изложба „Македонија памети. Никогаш да не се заборави!“

Скопје, 12 март 2023 (МИА) - Во Меморијалниот центар на Холокаустот на Евреите ден...

Македонски претприемачки на Форбс 30/50 самитот во Абу Даби

Македонски претприемачки на Форбс 30/50 самитот во Абу Даби

Велес, 11 март 2023 (МИА) - Михаела Ѓорчева и Моника...

Градоначалникот на Бутел ги отфрла обвинувањата од Арсовска, најавува прес-конференција во понеделник

Градоначалникот на Бутел ги отфрла обвинувањата од Арсовска, најавува прес-конференција во понеделник

Скопје, 11 март 2023 (МИА) - Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски ги отфрла обвинувањат...

Министерот за безбедност на БиХ во посета на Северна Македонија

Министерот за безбедност на БиХ во посета на Северна Македонија

Скопје, 12 март 2023 (МИА) - Министерот за безбедност на Босна и Херцеговина, Ненад Нешиќ денеска ќе...

Пропадна една од најголемите банки во технолошкиот сектор на САД 

Пропадна една од најголемите банки во технолошкиот сектор на САД 

Вашингтон, 11 март 2023 (МИА)

Франција се подготвува за уште еден ден на национални протести против пензиските реформи на Макрон

Франција се подготвува за уште еден ден на национални протести против пензиските реформи на Макрон

Париз, 11 март 2023 (МИА) - Франција се подготвува за уште еден ден демонстрации п...

Image

Остани поврзан