• сабота, 16 септември 2023

Санкционирани 126 возачи за брзо возење во Куманово

Санкционирани 126 возачи за брзо возење во Куманово

Скопје, 11 март 2023 (МИА) - На територија на Куманово денеска се санкционирани 126 возачи кои возеле побрзо од дозволената брзина. 

Акциската контрола е спроведена во периодот од 11 до 16 часот, а од Министерството за внатрешни работи информираа дека против сите прекршители ќе бидат поднесени соодветни пријави. бак/

 

Остани поврзан