• сабота, 22 јуни 2024
Јавен обвинител со полицијата врши увид за двојното убиство во Старата скопска чаршија

Јавен обвинител со полицијата врши увид за двојното убиство во Старата скопска чаршија

Скопје, 6 март 2023 (МИА) - Дежурен јавен обвинител заедно со полициски увидни екипи вечерва врши ув...

Почина Љупчо Јакимоски поранешен директор на МИА и МРТ

Почина Љупчо Јакимоски поранешен директор на МИА и МРТ

Охрид, 6 март 2023 (МИА) - Во 61-та година од животот, по кратко боледување, почина Љуп...

По двојното убиство блокиран пристапот кон Скопско кале, укажана лекарска помош на повредениот

По двојното убиство блокиран пристапот кон Скопско кале, укажана лекарска помош на повредениот

Скопје, 6 март 2023 (МИА) -  Едно лице со две прострелни рани е донесено вечерва во Универзитет...

Приведен најбогатиот бугарски градежен претприемач

Приведен најбогатиот бугарски градежен претприемач

Софија, 6 март 2023 (МИА) - Градежниот претприемач и бизнисмен Велико Ж...

Лукаревска: Лимитот за Мој ДДВ ќе се зголеми на 2.100 денари по усвојување на законските измени

Лукаревска: Лимитот за Мој ДДВ ќе се зголеми на 2.100 денари по усвојување на законските измени

6 март 2023  Лукаревска: Лимитот за Мој ДДВ ќе се зголеми на 2.100 по усвојувањ...

Коциќ: ВМРО-ДПМНЕ треба да излезе пред граѓаните и да каже дека не е за ЕУ

Коциќ: ВМРО-ДПМНЕ треба да излезе пред граѓаните и да каже дека не е за ЕУ

Скопје, 6 март 2023 ВМРО-ДПМЕ...

Здравковски: Во изминатиот период сите соседи ја искористија економската и меѓународната слабост на Македонија за дополнителни барања, немаме мандат за менување на Устав

Здравковски: Во изминатиот период сите соседи ја искористија економската и меѓународната слабост на Македонија за дополнителни барања, немаме мандат з...

Скопје, 6 март 2023  Во вечерашната емисија „Топ Тема“ на Телма телевизија пратеникот о...

Ердоган: За една година ќе изградиме 488.000 нови домови за жртвите од земјотресот

Ердоган: За една година ќе изградиме 488.000 нови домови за жртвите од земјотресот

Анкара, 6 март 2023 (МИА) -  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердог...

Бектеши: Тестенините ќе поевтинат за најмалку 10 проценти,  одлуки и за маслото за јадење и за млечните производи

Бектеши: Тестенините ќе поевтинат за најмалку 10 проценти, одлуки и за маслото за јадење и за млечните производи

Скопје 6 март 20223 (МИА) - Најверојатно до крајот на неделава ќе има одлука за  цените на тест...

Лајпциг без повредениот Нкунку против Манчестер сити

Лајпциг без повредениот Нкунку против Манчестер сити

Лајпциг, 6 март 2023 (МИА) – Фудбалерот на бундеслигашот Лајпциг, Кристофер Нкунку, ќе отсуствува од...

Двајца загинати, еден повреден во престрелка во Скопската чаршија

Двајца загинати, еден повреден во престрелка во Скопската чаршија

Лајчак на 10 март ќе допатува во Приштина заради разговори за патоказот за спроведување на планот за Косово

Лајчак на 10 март ќе допатува во Приштина заради разговори за патоказот за спроведување на планот за Косово

Приштина, 6 март 2023 (МИА) - Специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот меѓу Приштина и...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

6 март 2023 Стокхолм

Рама утре во официјална посета на Германија

Рама утре во официјална посета на Германија

Тирана, 6 март 2023 (МИА) - Албанскиот премиер Еди Рама утре ќе престој...

Сезоната предвреме заврши за Нејмар

Сезоната предвреме заврши за Нејмар

Париз, 6 март 2023 (МИА) – Бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар (31) ќе...

Image

Остани поврзан