• понеделник, 22 април 2024
Заокружен претресот за разрешување на министерот Беким Сали, ќе се гласа дополнително

Заокружен претресот за разрешување на министерот Беким Сали, ќе се гласа дополнително

Скопје...

Собраниската седница за владината реконструкција ќе продолжи во 23 часот

Собраниската седница за владината реконструкција ќе продолжи во 23 часот

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

1

Лажни пријавите за наводно поставени експлозивни направи во училишта во Скопје, Куманово и струшко

Лажни пријавите за наводно поставени експлозивни направи во училишта во Скопје, Куманово и струшко

Скопје, 16 февруари 2023 (МИА) - Лажни се сите пријави за наводно поставена експл...

Комплетирани полуфиналните двојки во македонскиот кошаркарски Куп

Комплетирани полуфиналните двојки во македонскиот кошаркарски Куп

Скопје, 16 февруари 2023 (МИА) – МЗТ Скопје Аеродром, Феникс 2010, Пелистер...

Реакција од ВМРО - ДПМНЕ на ставовите на министерката за култура Костадиновска Стојчевска

Реакција од ВМРО - ДПМНЕ на ставовите на министерката за култура Костадиновска Стојчевска

 Скопје, 16 февруари 2023  

Бајден: Нема ништо што укажува дека балонот е шпионски, но нема да се извинам никому

Бајден: Нема ништо што укажува дека балонот е шпионски, но нема да се извинам никому

Минута молк на натпреварите во македонскиот фудбал за жртвите во Турција и Сирија

Минута молк на натпреварите во македонскиот фудбал за жртвите во Турција и Сирија

Скопје, 16 февруари 2023 (МИА) – Претстојниот викенд стартува вториот дел о...

Костадиновска-Стојчевска: Културната соработка со Бугарија е на многу добро ниво

Костадиновска-Стојчевска: Културната соработка со Бугарија е на многу добро ниво

Скопје, 16 февруари 2023 (МИА) – Министеркат...

Наша цел е да се стабилизира мнозинството во Собранието, вели Маричиќ

Наша цел е да се стабилизира мнозинството во Собранието, вели Маричиќ

 Скопје, 16 февруари 2023 (МИА) – Наша цел е да се стабилизира мнозинството во Собранието, да с...

Средба Бајден - Шолц на 3 март

Средба Бајден - Шолц на 3 март

Бегај на средба  со Курти: Албанија стои до Косово во сите предизвици

Бегај на средба  со Курти: Албанија стои до Косово во сите предизвици

    Тирана, 16 февруари 2023 (МИА) -

Нуланд: САД  бараат траен мир во кој Украина ќе преживее и ќе напредува 

Нуланд: САД  бараат траен мир во кој Украина ќе преживее и ќе напредува 

  Вашингтон, 16...

Маричиќ: Првпат картата за блокада или за влез во ЕУ е во наши раце

Маричиќ: Првпат картата за блокада или за влез во ЕУ е во наши раце

Скопје, 16 февруари 2023 (МИА) – Дали ќе влеземе во категорија на држави што ќе влезат во ЕУ при нар...

Во Собранието и вечерва дебата за владината реконструкција

Во Собранието и вечерва дебата за владината реконструкција

Скопје, 16 февруари 2023 (МИА) -

Image

Остани поврзан