• вторник, 18 јуни 2024
Прва победа за македонските кошаркарки во квалификациите за ЕП 2023

Прва победа за македонските кошаркарки во квалификациите за ЕП 2023

Сараево, 9 февруари 2023 (МИА) – Ма...

Високи функционери на ДУИ се сретнаа со жители на скопско Ченто

Високи функционери на ДУИ се сретнаа со жители на скопско Ченто

Скопје, 9 февруари 2023  Жителите на населбата Хасанбег денеска ги п...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

10 февруари 2023 Брисел – Завршува дводневниот самит на Европската унија.

САД ќе обезбедат 85 милиони долари хуманитарна помош за погодените од земјотресот во Турција и Сирија

САД ќе обезбедат 85 милиони долари хуманитарна помош за погодените од земјотресот во Турција и Сирија

Вашингтон, 9 февруари 2023 (МИА) – САД ќе обезбедат 85 милиони долари хуманитарна помош за погоденит...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

Светската банка најави 1,78 милијарди долари помош за Турција

Светската банка најави 1,78 милијарди долари помош за Турција

Њујорк, 9 февруари 2023 (МИА) – Светската банка најави помош за Турција о...

Кузеска: СДСМ  го задржува бројот на министри,  имаме поголемо парламентарно мнозинство

Кузеска: СДСМ го задржува бројот на министри, имаме поголемо парламентарно мнозинство

Алијанса за Албанците влегува во Владата (ДПЛ)

Алијанса за Албанците влегува во Владата (ДПЛ)

Тетово, 9 февруари 2023 (МИА) - Претседателот на Алијанса за Алб...

Шефот на СЗО на пат за Сирија

Шефот на СЗО на пат за Сирија

Женева, 9 февруари 2023 (МИА) – Шефот на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос Аданом Гебр...

Артета сака во Арсенал да го донесе Локатели

Артета сака во Арсенал да го донесе Локатели

Лондон, 9 февруари 2023 (МИА) – Лид...

Најмалку 16 жртви во свлечишта во Перу

Најмалку 16 жртви во свлечишта во Перу

Лима, 9 февруари 2023 (МИА) – Во свлечишта во јужниот дел на Перу досега загинаа 16 лица, 27

Алијанса за Албанците влегува во Владата

Алијанса за Албанците влегува во Владата

Тетово, 9 февруари 2023 (МИА) - Алијансата за Албанците влегува во Владата, потврди вечерва претседа...

Изјава на претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари (во живо)

Изјава на претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари (во живо)

Скопје, 9 февруари 2023 (МИА) - Изјава на претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари.

Блинкен разговараше за помош со својот турски колега

Блинкен разговараше за помош со својот турски колега

Вашингтон, 9 февруари 2023 (МИА) – Американскиот државен секретар Ентони Блинкен телефонски разговар...

Покер на Роналдо за победа на Ал-Наср над Ал-Вахда

Покер на Роналдо за победа на Ал-Наср над Ал-Вахда

Мека, 9 февруари 2023 (МИА) - Ал-На...

Image

Остани поврзан