• понеделник, 22 април 2024
На денешен ден

На денешен ден

12 ноември 2022 (МИА)   1812.- Околу 25.000 војници на разбиената армија на францускиот цар Наполен I, која се по...

Од верските календари

Од верските календари

12 ноември 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијан...

Од верските календари

Од верските календари

12 ноември 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијан...

Од верските календари

Од верските календари

22 ноември 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијан...

Облачно и посвежо, претпладне со повремен дожд

Облачно и посвежо, претпладне со повремен дожд

Скопје, 12 ноември 2022 (МИА) - Времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени локални врнежи од дожд. На пла...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 12 ноември 2022 (МИА) – Денеска е сабота, 12 ноември 2022 година, 315-иот ден во годината. До крајот на годината...

Qingdao Will Build an International and Innovative City and Continue to Invest in the Development Led by Scientific and Technological Innovation

Qingdao Will Build an International and Innovative City and Continue to Invest in the Development Led by Scientific and Technological Innovation

According to "Qingdao Five-Year Plan for Building an International and Innovative City (2022-2026)", Qingdao will focus...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

12 ноември 2022  Скопје - Премиерот Димитар Ко...

Почесниот конзулат на Малта ќе помогне за враќање на телото на загинатиот Македонец во татковината

Почесниот конзулат на Малта ќе помогне за враќање на телото на загинатиот Македонец во татковината

Скопје, 11 ноември 2022 Почесниот конзулат на Република Малта во Република Северна Македонија, по доби...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

12 Ноември 2022 Париз – Завршува Парискиот мировен форум.

Ковачевски од Гевгелија: Со антикризните мерки на Владата ја спасивме економијата

Ковачевски од Гевгелија: Со антикризните мерки на Владата ја спасивме економијата

Скопје, 11 ноември 2022 Во најтешката економска и енергетска криза досега со политики...

Украина гради ѕид долж границата со Белорусија

Украина гради ѕид долж границата со Белорусија

Киев, 11 ноември 2022 (МИА) – Украина гради армиран бетонски ѕид на границата со Белорусија,

Загребскиот театар ЗАмКА се претстави во Тетово со комедијата „Повеќе среќа, следниот пат“

Загребскиот театар ЗАмКА се претстави во Тетово со комедијата „Повеќе среќа, следниот пат“

Тетово, 11 ноември 2022  (МИА) - Тетовската публика ја наполни с...

Митева: Деспотовски нема стратегија, ниту резултати

Митева: Деспотовски нема стратегија, ниту резултати

Скопје, 11 ноември 2022 Јован Деспотовски отишол на интервју за да каже што мисли, наместо да каже што...

Зеленски за победата во Херсон: „Денеска е историски ден“

Зеленски за победата во Херсон: „Денеска е историски ден“

Киев, 11 ноември 2022 (МИА) – По повлекувањето на руските војници, украинскиот претседател Володимир Зе...

Image

Остани поврзан