• вторник, 18 јуни 2024
На денешен ден

На денешен ден

15 февруари 2022 (МИА)   - Денеска е Меѓународен ден за борба против ракот и леукемијата кај децата 1710.- Роден...

Од верските календари

Од верските календари

15 февруари 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулија...

Сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец

Сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец

Скопје, 15 февруари 2022 (МИА) - Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од ј...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 15 февруари 2022 (МИА) – Денеска е вторник, 15 февруари 2022 година, 46-иот ден во годината. До крајот на година...

Битиќи: Отчет се дава пред граѓаните, a не пред лидерот на партијата

Битиќи: Отчет се дава пред граѓаните, a не пред лидерот на партијата

Скопје, 14 февруари 2022 Градоначалникот треба да даде отчет пред своите граѓаните, затоа што граѓанит...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

15 февруари 2022  Скопје - Седница на собраниската Комисија за надворешна политика.

Битиќи: Ниту еден градоначалник не алоцираше дополнителни средства за справување со енергетската криза

Битиќи: Ниту еден градоначалник не алоцираше дополнителни средства за справување со енергетската криза

Скопје, 14 февруари 2022 (МИА) - Ниту еден градоначалник не направи еден денар алокација на дополнителн...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

15 февруари 2022 Москва - Германскиот канцелар Олаф Шолц во посета на Русија.

Харден го откажа настапот на Ол-стар натпреварот поради повреда

Харден го откажа настапот на Ол-стар натпреварот поради повреда

  Њујорк, 14 февруари 2022 (МИА) – Новиот кошаркар во редовите на Филаделфија, Џејмс Харден, ќе г...

Зеленски ги повика да се вратат украинските политичари и бизнисмени кои побегнаа од државата

Зеленски ги повика да се вратат украинските политичари и бизнисмени кои побегнаа од државата

Киев, 14 февруари 2022 (МИА) -  Украинскиот претседател Володимир Зеленски  ги повика државните претста...

Шефот на ОН им порача на Русија и Украина дека постои „сериозна загриженост“

Шефот на ОН им порача на Русија и Украина дека постои „сериозна загриженост“

Њујорк, 14 февруари 2022 (МИА) -  Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш денеска одвоено разговараш...

Си-ен-ен: Зеленски е информиран дека рускиот напад ќе се случи в среда 

Си-ен-ен: Зеленски е информиран дека рускиот напад ќе се случи в среда 

Вашингтон, 14 февруари 2022 (МИА)

САД: Кинеската „премолчена поддршка“ за Русија за Украина е „длабоко алармантна“

САД: Кинеската „премолчена поддршка“ за Русија за Украина е „длабоко алармантна“

Вашингтон, 14 февруари 2022 (МИА) - САД ја нарекоа „премолчената поддршка“ од Кина за Москва во украинс...

ЦО на СДСМ: Се работи на ново покачување на пензиите, Стефан Богоев именуван за нов директор на Центарот за анализи

ЦО на СДСМ: Се работи на ново покачување на пензиите, Стефан Богоев именуван за нов директор на Центарот за анализи

Скопје, 14 февруари 2022 Вечерва се одржа седница на Централниот одбор на СДСМ. Поради заштита на здра...

САД не гледаат „опипливи знаци за деескалација“ на руско-украинската граница

САД не гледаат „опипливи знаци за деескалација“ на руско-украинската граница

Вашингтон, 14 февруари 2022 (МИА) -  САД соопштија дека не гледаат „опипливи знаци на деескалација“ на...

Image

Остани поврзан