• e enjte, 25 korrik 2024
Shfuqizohen masat buxhetore për KOVID, nga ky zë janë shkurtuar 620 milionë denarë

Shfuqizohen masat buxhetore për KOVID, nga ky zë janë shkurtuar 620 milionë denarë

 Shkup, 17 korrik 2024 (MIA) - Ministrja e Financave, Gordana Dimitrieska Koçoska sot ka bërë t...

Gjykata Evropiane e Drejtësisë: Komisioni Evropian nuk ka dhënë informacion të mjaftueshëm për marrëveshjet me furnizimin e vaksinave kundër Kovid-19

Gjykata Evropiane e Drejtësisë: Komisioni Evropian nuk ka dhënë informacion të mjaftueshëm për marrëveshjet me furnizimin e vaksinave kundër Kovid-19

Bruksel, 17 korrik 2024 (MIA) - Komisioni Evropian nuk i ka siguruar opinionit  qasje të mjaftu...

Petliçkovski për MIA-n: Komisioni për sëmundje infektive me gjasë do të mblidhet javën e ardhshme, situata nuk është shqetësuese

Petliçkovski për MIA-n: Komisioni për sëmundje infektive me gjasë do të mblidhet javën e ardhshme, situata nuk është shqetësuese

Shkup, 11 janar 2024 (MIA) - Komisioni për sëmundje infektive me gjasë do të mblidhet javën e ardhsh...

Në vendin tonë regjistrohen 800 raste me Kovid 19 në nivel mujor

Në vendin tonë regjistrohen 800 raste me Kovid 19 në nivel mujor

Shkup, 19 tetor 2023 (MIA) - Regjistrohen 800 raste me Kovid-19 në vend në nivel mujor, ndërsa është...

SHBA-ja do të ndajë 600 milionë dollarë për prodhimin e testeve për Kovid

SHBA-ja do të ndajë 600 milionë dollarë për prodhimin e testeve për Kovid

Uashington, 21 shtator 2023 (MIA) - Administrata e presidentit amerikan Xho Bajden ka njoftuar se do...

Në Prilep gjendja epidemiologjike është stabile, por nuk duhet nënvlerësuar koronavirusi

Në Prilep gjendja epidemiologjike është stabile, por nuk duhet nënvlerësuar koronavirusi

Prilep, 18 shtator 2023 (MIA) - Në rajonin e Prilepit gjendja epidemiologjike është stabile, por po...

Autoritetet amerikane deri tani kanë sekuestruar më shumë se 1,4 miliardë dollarë, të vjedhura nga ndihma për Kovid

Autoritetet amerikane deri tani kanë sekuestruar më shumë se 1,4 miliardë dollarë, të vjedhura nga ndihma për Kovid

Uashington, 24 gusht 2023 (MIA) - Departamenti amerikan i Drejtësisë njofton se ka sekuestruar...

OBSH-ja po e ndjek variantin e ri të virusit Kovid

OBSH-ja po e ndjek variantin e ri të virusit Kovid

Gjenevë, 18 gusht 2023 (MIA) - Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) dhe SHBA-ja po e ndjek...

Belgjika do të shkatërrojë vaksina kundër Kovidit në vlerë prej mbi 80 milionë euro

Belgjika do të shkatërrojë vaksina kundër Kovidit në vlerë prej mbi 80 milionë euro

Bruksel, 20 korrik 2023 (MIA) - Belgjika do të shkatërrojë 3,5 milionë vaksina kundër Kovidit për 80...

Kinë: Deri në fund të qershorit, në vend do të ketë dhjetëra miliona raste  me Kovid-19 në javë

Kinë: Deri në fund të qershorit, në vend do të ketë dhjetëra miliona raste me Kovid-19 në javë

Pekin, 26 maj 2023 (MIA) - Autoritetet shëndetësore kineze paralajmërua...

Pas pandemisë në Shqipëri, shtrimet në spitale u rritën për 8 për qind, kryesisht në kardiologji dhe psikiatri

Pas pandemisë në Shqipëri, shtrimet në spitale u rritën për 8 për qind, kryesisht në kardiologji dhe psikiatri

Tiranë, 4 maj 2023 (MIA) - Sipas të dhënave nga raporti i monitorimit t...

OBSH i ndryshoi rekomandimet për vaksinat kundër Kovid-19

OBSH i ndryshoi rekomandimet për vaksinat kundër Kovid-19

Nju-Jork, 29 mars 2023 (MIA) - Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH...

Është miratuar testi i parë që në shtëpi zbulon edhe  kovidin edhe gripin

Është miratuar testi i parë që në shtëpi zbulon edhe kovidin edhe gripin

Uashington, 1 mars 2023 (MIA) - Agjencia Amerikane e Ush...

Kinë: Epidemia e Kovid-19

Kinë: Epidemia e Kovid-19 "kryesisht" ka përfunduar 

Pekin, 23 shkurt 2023 (MIA) - Autoritetet shëndetësore kineze sot publikuan se epidemia e koronaviru...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR