• e shtunë, 24 shkurt 2024
Dreksler për MIA-n: Vendimi që Shkupi të jetë qytet evropian i kulturës është mundësi e madhe dhe duhet të shfrytëzohet

Dreksler për MIA-n: Vendimi që Shkupi të jetë qytet evropian i kulturës është mundësi e madhe dhe duhet të shfrytëzohet

Shkup, 21 shtator 2023 (MIA) - Vendimi që Shkupi të jetë qytet evropian i kulturës në vitin 202...

Në Bullgari protestë kundër NATO-s, kërkohet ndërrimi i qeverisë

Në Bullgari protestë kundër NATO-s, kërkohet ndërrimi i qeverisë

Sofje, 21 shtator 2023 (MIA) - Policia bullgare sot u ndesh me ithtarët e partisë ultranacional...

Shtëpia e Bardhë: SHBA-ja nuk do t'i dërgojë Ukrainës ATACMS

Shtëpia e Bardhë: SHBA-ja nuk do t'i dërgojë Ukrainës ATACMS

Uashington, 21 shtator 2023 (MIA) - SHBA-ja nuk do t'i dërgojë Ukrainës sistemet taktike të arm...

Kovaçevski-Olçak: Filip Moris i rritë investimet në Kombinatin e duhanit Prilep, plasman i prodhimit tonë jashtë vendit

Kovaçevski-Olçak: Filip Moris i rritë investimet në Kombinatin e duhanit Prilep, plasman i prodhimit tonë jashtë vendit

Shkup, 21 shtator 2023 (MIA) - Kryeministri Dimitar Kovaçevski, në...

KQ i VMRO-DPMNE-së: Kohezion i fuqishëm i deputetëve tanë për mospranim të ndryshimeve kushtetuese nën diktat bullgar

KQ i VMRO-DPMNE-së: Kohezion i fuqishëm i deputetëve tanë për mospranim të ndryshimeve kushtetuese nën diktat bullgar

Shkup, 21 shtator 2023 (MIA) - VMRO-DPMNE sonte në selinë partiake mban mbledhje të rregullt të...

Osmani takoi presidentin e Letonisë, Edgars Rinkeviçs

Osmani takoi presidentin e Letonisë, Edgars Rinkeviçs

Prishtinë, 21 shtator 2023 (MIA)- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani  e cila po...

Borel: BE-ja dënon operacionin ushtarak të Azerbajxhanit në Nagorno-Karabah dhe pret ndërprerje të menjëhershme të armiqësive

Borel: BE-ja dënon operacionin ushtarak të Azerbajxhanit në Nagorno-Karabah dhe pret ndërprerje të menjëhershme të armiqësive

Bruksel, 21 shtator 2023 (MIA) - Bashkimi Evropian dënon operacionin ushtarak të Azerbajxhanit kundë...

Osmani – Billstrom: Nëpërmjet reformave të mbështetura nga Suedia, më pranë familjes evropiane

Osmani – Billstrom: Nëpërmjet reformave të mbështetura nga Suedia, më pranë familjes evropiane

Shkup, 21 shtator 2023 (MIA) - Në kuadër të pjesëmarrjes në sesionin e...

Ukraina kërkon zgjidhje diplomatike me Poloninë dhe Sllovakinë për eksportin e grurit

Ukraina kërkon zgjidhje diplomatike me Poloninë dhe Sllovakinë për eksportin e grurit

Kiev, 21 shtator 2023 (MIA) - Ukraina sot ra dakord të licencojë eksportin e drithërave në Sllovaki,...

Takime të Zelenskit në Kapitoll

Takime të Zelenskit në Kapitoll

Uashington, 21 shtator 2023 (MIA) - Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme të Dhomës Përfaqësuese,...

Alievi dhe Putini biseduan me telefon për situatën në Nagorno-Karabah

Alievi dhe Putini biseduan me telefon për situatën në Nagorno-Karabah

Moskë, 21 shtator 2023 (MIA) - Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliev bisedoi me homologun e tij rus...

Pesë bullgarë të akuzuar në Britani për spiunim në dobi të Rusisë

Pesë bullgarë të akuzuar në Britani për spiunim në dobi të Rusisë

Londër, 21 shtator 2023 (MIA) - Pesë bullgarë janë akuzuar në Britani të Madhe për spiunim në d...

Osmani: Agresioni ushtarak i Rusisë ndikon në funksionimin e përgjithshëm të OSBE-së

Osmani: Agresioni ushtarak i Rusisë ndikon në funksionimin e përgjithshëm të OSBE-së

Shkup, 21 shtator 2023 (MIA) - Në margjinat e sesionit të 78-të Asamble...

Kryeministri Kovaçevski në takim me Xhasvinder Kaira, drejtor udhëheqës në grupacionin

Kryeministri Kovaçevski në takim me Xhasvinder Kaira, drejtor udhëheqës në grupacionin "Blekstoun"

Shkup, 21 shtator 2023 (MIA) - Kryeministri Dimitar Kovaçevski në suaza...

Pashinian: Azerbajxhani dëshiron ta tërheqë Armeninë në operacione ushtarake

Pashinian: Azerbajxhani dëshiron ta tërheqë Armeninë në operacione ushtarake

Erevan, 21 shtator 2023 (MIA) - Vendosja e ndërprerjes së zjarrit në Nagorno Karabah nuk do të...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR