• e martë, 16 korrik 2024
BE-ja vendosi ta lehtësojë ndihmën humanitare  për Sirinë, regjimi i së cilës është nën sanksione

BE-ja vendosi ta lehtësojë ndihmën humanitare për Sirinë, regjimi i së cilës është nën sanksione

Bruksel, 23 shkurt 2023 (MIA) - Duke pasur parasysh seriozitetin e krizës humanitare në Siri, q...

Spasovski: Çdo ndihmë dhe ekspertizë e KB-së në procesin e negociatave është e mirëseardhur

Spasovski: Çdo ndihmë dhe ekspertizë e KB-së në procesin e negociatave është e mirëseardhur

Shkup, 23 shkurt 2023 (MIA) - Ministria e Punëve të Brendshme është partner kyç strategjik i ag...

BE: Nuk do të qetësohemi deri në ditën e fitores së Ukrainës

BE: Nuk do të qetësohemi deri në ditën e fitores së Ukrainës

Bruksel, 23 shkurt 2023 (MIA) - Vendet-anëtare të BE-së sot dhanë deklaratë të përbashkët me ra...

Kina: Dërgesa e armëve në Ukrainë nuk do të sjellë paqe

Kina: Dërgesa e armëve në Ukrainë nuk do të sjellë paqe

Nju-Jork, 23 shkurt 2023 (MIA) - Zëvendës ambasa...

Sholc: Nuk duhet pasur iluzione për ndërmjetësim të Kinë për paqe në Ukrainë

Sholc: Nuk duhet pasur iluzione për ndërmjetësim të Kinë për paqe në Ukrainë

Berlin, 23 shkurt 2023 (MIA) - Kancelari gjerman, Olaf Sholc sot deklaroi se nuk duhet të "kultivohe...

Vazhdon debati për zgjedhje të ministrave të rinj

Vazhdon debati për zgjedhje të ministrave të rinj

Shkup, 23 shkurt 2023 (MIA) - ...

Berbok kërkon nga asambleja e KB-së të

Berbok kërkon nga asambleja e KB-së të "bashkohen për paqe" në Ukrainë

Nju-Jork, 23 shkurt 2023 (MIA) - Ministrja gjerm...

Grubi i bëri thirrje VMRO-DPMNE-së që të votojnë për ndryshimet kushtetuese, pastaj shpërndarjen e Kuvendit dhe zgjedhje të parakohshme

Grubi i bëri thirrje VMRO-DPMNE-së që të votojnë për ndryshimet kushtetuese, pastaj shpërndarjen e Kuvendit dhe zgjedhje të parakohshme

Shkup, 23 shkurt 2023 (MIA) - Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëd...

Selia e shenjtë dhe Omani vendosën marrëdhënie diplomatike

Selia e shenjtë dhe Omani vendosën marrëdhënie diplomatike

Vatikan, 23 shkurt 2023 (MIA) - Selia e shenjtë sot kumtoi se ka vendosur marrëdhënie diplomati...

Borxhi publik i Shqipërisë vitin e kaluar  u ul për  4.4 për qind

Borxhi publik i Shqipërisë vitin e kaluar u ul për 4.4 për qind

Tiranë, 23 shkurt 2023 (MIA) - Ministria shqiptare e Financave dhe Ekonomisë njoftoi se vitin e kalu...

Kovaçevski:  Prodhimtaria e rritur e energjisë elektrike hap mundësi për vendosjen e tarifës së lirë gjatë ditës

Kovaçevski: Prodhimtaria e rritur e energjisë elektrike hap mundësi për vendosjen e tarifës së lirë gjatë ditës

Shkup, 23 shkurt 2023 (МИА) - Nga një janari i këtij viti deri më tetë shkurt EMV-ja i ka prodhuar...

G7 i bëri thirrje FMN-së që të sigurojë ndihmë për Ukrainën deri në fund të marsit

G7 i bëri thirrje FMN-së që të sigurojë ndihmë për Ukrainën deri në fund të marsit

Bangaluru, 23 shkurt 2023 (MIA) – Ministrat e Financave të Grupit të Shtatë Vendeve më të Zhvilluara...

Ministri iranian i Sportit lëndohet gjatë një aksidenti të helikopterit, humbi jetën bashkëpunëtori i tij

Ministri iranian i Sportit lëndohet gjatë një aksidenti të helikopterit, humbi jetën bashkëpunëtori i tij

Teheran, 23 shkurt 2023 (MIA) - Një helikopter me ministrin iranian të Sportit u rrëzua sot në qytet...

Serhio Ramos tërhiqet nga reprezentacioni spanjoll

Serhio Ramos tërhiqet nga reprezentacioni spanjoll

Paris, 23 shkurt 2023 (MIA) – Futbo...

Sholc: Nuk do të ishte  mençuri që Kievi të sulmonte territorin rus me armë perëndimore

Sholc: Nuk do të ishte mençuri që Kievi të sulmonte territorin rus me armë perëndimore

Berlin, 23 shkurt 2023 (MIA) - Kancelari gjerman Olaf Sholc tha se Perëndimi do të vazhdojë të mbësh...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR