• e hënë, 17 qershor 2024
Nevojitet marrëveshje politike rreth datës së mbajtjes së zgjedhjeve, thotë Pendarovski

Nevojitet marrëveshje politike rreth datës së mbajtjes së zgjedhjeve, thotë Pendarovski

Shkup, 19 tetor 2023 (MIA) - Në intervistën e sontme për “Klik plus” në TV 21 presidenti Stevo Penda...

Pendarovski: Edhe pushteti edhe opozita heshtën për rritjen e pagave të funksionarëve prej 78 për qind

Pendarovski: Edhe pushteti edhe opozita heshtën për rritjen e pagave të funksionarëve prej 78 për qind

Shkup, 19 tetor 2023 (MIA) - Presidenti Stevo Pendarovski sonte theksoi se sa më shpejtë nevojitet q...

Izraeli tërhoqi diplomatët nga Turqia, Jordania, Maroku dhe Bahrejni

Izraeli tërhoqi diplomatët nga Turqia, Jordania, Maroku dhe Bahrejni

Tel Aviv, 19 tetor 2023 (MIA) – Izraeli ka tërhequr stafin diplomatik nga Turqia, përfshirë edhe amb...

Nikollovski: Ndryshimet në Kodin penal dëshmuan keqpërdorimin e pushtetit

Nikollovski: Ndryshimet në Kodin penal dëshmuan keqpërdorimin e pushtetit

Shkup, 19 tetor 2023 (MIA) - Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikollovski ndryshimet në Kodin...

Baza ushtarake amerikane në pjesën jugore të Sirisë sulmohet me dronë

Baza ushtarake amerikane në pjesën jugore të Sirisë sulmohet me dronë

Uashington, 19 tetor 2023 (MIA) – Baza ushtarake në Sirinë jugore ku trupat amerikane trajnonin usht...

SHBA-ja dënon Rusinë dhe Korenë e Veriut për furnizim të ndërsjellë me armë

SHBA-ja dënon Rusinë dhe Korenë e Veriut për furnizim të ndërsjellë me armë

Uashington, 19 tetor 2023 (MIA) - SHBA ka dëshmi vizuale të dërgesave me armëve nga Koreja e Veriut...

Besimi: Rritja ekonomike do të përshpejtohet në periudhë afatmesme

Besimi: Rritja ekonomike do të përshpejtohet në periudhë afatmesme

Shkup, 19 tetor 2023 (MIA)- Ulja e shkallës së varfërisë, ulja e papunësisë, rritja e pagave dhe rri...

Vendkalimi Rafah në drejtim të Gazës nesër nën flamurin e KB-së

Vendkalimi Rafah në drejtim të Gazës nesër nën flamurin e KB-së

Bejrut, 19 tetor 2023 (MIA)   -  Flamuri i KB-së do të ngrihet në vendkalimin Rafah ndërmj...

Sunak u takua me trashëgimtarin saudit të fronit në Riad

Sunak u takua me trashëgimtarin saudit të fronit në Riad

Riad, 19 tetor 2023 (MIA) - Kryeministri britanik, Risho Sunak sonte në Riad u takua me trashëg...

Kasami takoi ambasadorin çek, Jaroslav Ludva

Kasami takoi ambasadorin çek, Jaroslav Ludva

Shkup, 19 tetor 2023 (MIA)- Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami së bashku me koordinatorin e deg...

NATO shton patrullimin në Detin Baltik

NATO shton patrullimin në Detin Baltik

Bruksel, 19 tetor 2023 (MIA) - NATO kumtoi sot se me aleatët e tyre po përforcojnë patrullimin e tyr...

Ushtarët izraelitë vranë nëntë palestinezë në Bregun Perëndimor

Ushtarët izraelitë vranë nëntë palestinezë në Bregun Perëndimor

Jerusalem, 19 tetor 2023 (MIA)  -  Ushtarët izraelitë sot kanë vrarë nëntë palestinezë në...

Që nga fillimi i epidemisë nga difteria në Guenia jetën e kanë humbur rreth 60 persona

Që nga fillimi i epidemisë nga difteria në Guenia jetën e kanë humbur rreth 60 persona

Konakri, 19 tetor 2023 (MIA) - Që nga fillimi i epidemisë nga difteria që shpërtheu në korrik në Gui...

Nesër hapet vendkalimi Rafah ndërmjet Egjiptit dhe Gazës për ndihmë humanitare për palestinezët

Nesër hapet vendkalimi Rafah ndërmjet Egjiptit dhe Gazës për ndihmë humanitare për palestinezët

Kajro, 19 tetor 2023 (MIA)  - Vendkalimi Rafah, i vetmi vendkalim në Rripin e Gazës që nuk ësht...

OBSH: Njëzetë kamionët janë vetëm një “pikë” në oqean- ndihmë që është e nevojshme

OBSH: Njëzetë kamionët janë vetëm një “pikë” në oqean- ndihmë që është e nevojshme

Gjenevë, 19 tetor 2023 (MIA)- Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) përshëndeti marrëveshjen që...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR