• e hënë, 26 shkurt 2024
Takim Sholc- Erdogan në “momente të vështira”

Takim Sholc- Erdogan në “momente të vështira”

Berlin, 17 nëntor 2023 (MIA) - Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan sot nga Berlini, ku u takua...

Qeveria e Hamasit kumtoi se 12.000 palestinezë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

Qeveria e Hamasit kumtoi se 12.000 palestinezë kanë humbur jetën në Rripin e Gazës

Gaza, 17 nëntor 2023 (MIA) – Qeveria e Hamasit sonte kumtoi se 12.000 palestinezë janë vrarë gjatë b...

Shtëpia e Bardhë e akuzoi Ilon Maskun se promovon antisemitizëm

Shtëpia e Bardhë e akuzoi Ilon Maskun se promovon antisemitizëm

Uashington, 17 nëntor 2023 (MIA) – Shtëpia e Bardhë sot e ka akuzuar Ilon Maskun se promovon antisem...

Pirc Musar: Zgjerimi i BE-së është rruga e duhur përpara

Pirc Musar: Zgjerimi i BE-së është rruga e duhur përpara

Lubjanë, 19 nëntor 2023 (MIA) - Presidentja e Sllovenisë Natasha Pirc Musar dhe homologu i saj austr...

Gebrejesus: Kriza në Lindjen e Mesme është një “test lakmues” për KB-në dhe vendet anëtare

Gebrejesus: Kriza në Lindjen e Mesme është një “test lakmues” për KB-në dhe vendet anëtare

Gazë, 17 nëntor 2023 (MIA) - Kriza në Lindjen e Mesme është një "test lakmues" për KB-në dhe vendet...

Marsh protestues në Shkup në mbështetje të popullit palestinez në Gaza

Marsh protestues në Shkup në mbështetje të popullit palestinez në Gaza

Shkup, 17 nëntor 2023 (MIA) - Marsh protestues për mbështetje të popullit palestinez në Gaza u mbajt...

Karateistja dibrane Sara Duka fiton medaljen e bronztë në Kampionatin ballkanik në Slloveni

Karateistja dibrane Sara Duka fiton medaljen e bronztë në Kampionatin ballkanik në Slloveni

Dibër, 17 nëntor 2023 (MIA) - Karateistja e klubit të karatesë së Dibrës "Dibra", Sara Duka e cila ë...

Xhaferi: Me rëndësi është që BE-ja të mos e zhvendos fokusin nga Ballkani Perëndimor dhe të mos e shtyjë integrimin

Xhaferi: Me rëndësi është që BE-ja të mos e zhvendos fokusin nga Ballkani Perëndimor dhe të mos e shtyjë integrimin

Shkup, 17 nëntor 2023 (MIA)- Zgjerimi është një nga politikat më të mira të Unionit si nevojë gjeost...

Izrael: Në Gazë është vetëm fillimi, pason fundi i Hamasit

Izrael: Në Gazë është vetëm fillimi, pason fundi i Hamasit

Tel-Aviv, 17 nëntor 2023 (MIA) - Kryetari i Këshillit izraelit për siguri nacionale, Cahi Haneg...

Fjuri kundër Usik më 17 shkurt në Arabinë Saudite

Fjuri kundër Usik më 17 shkurt në Arabinë Saudite

Londër, 17 nëntor 2023 (MIA) - Lufta për kampionin absolut të botës në boks të peshave të rënda mes...

Kameron në të ardhmen do ta mbajë titullin lord nga Çiping Norton

Kameron në të ardhmen do ta mbajë titullin lord nga Çiping Norton

Londër, 17 nëntor 2023 (MIA) - Shefi i diplomacisë britanike Dejvid Kameron prej tani do ta mbajë ti...

Gjykata ndërkombëtare në Hagë  kërkon nga Azerbajxhani të garantojë kthimin e sigurt të armenëve etnikë në Nagorno-Karabah

Gjykata ndërkombëtare në Hagë kërkon nga Azerbajxhani të garantojë kthimin e sigurt të armenëve etnikë në Nagorno-Karabah

Hagë, 17 nëntor 2023 (MIA) - Organi më i lartë gjyqësor i Kombeve të Bashkuara - Gjykata ndërkombëta...

Medvedev: Zelenski e pranoi se dy operacionet e para

Medvedev: Zelenski e pranoi se dy operacionet e para "Majdan" ishin grusht shtet

Moskë, 17 nëntor 2023 (MIA) - Zëvendëskryetari i Këshillit për Siguri të Rusisë, Dmitrij Medvedev so...

Liderët e Lidhjes Evropiane për Ndryshim me përkrahje nga këshilltarët e Albin Kurtit

Liderët e Lidhjes Evropiane për Ndryshim me përkrahje nga këshilltarët e Albin Kurtit

Shkup, 17 nëntor 2023 Kryetarët e tre partive që përbëjnë Lidhjen Evropiane për Ndryshim, kry...

Ministri Azir Aliu emërohet kryetar i ri i Këshillit drejtues të ReSPA për vitin 2024

Ministri Azir Aliu emërohet kryetar i ri i Këshillit drejtues të ReSPA për vitin 2024

Sarajevë, 17 nëntor 2023 (MIA)- Maqedonia e Veriut do të kryesojë me Bordin drejtues të Shkollës Raj...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR