• среда, 17 јули 2024
Без струја утре Сарај, Илинден, Аеродром и Центар

Без струја утре Сарај, Илинден, Аеродром и Центар

Скопје, 17 јули 2024 (МИА) - Без струја утре ќе останат делови од општините Сарај, Илинден, Аеродром...

Герасимовски: Доделивме 770 000 денари на 60 социјално загрозени лица

Герасимовски: Доделивме 770 000 денари на 60 социјално загрозени лица

Скопје, 15 јули 2024 Општина Центар додели 770 000 денари на 60 социјално загрозени лица бар...

МЗТ Скопје се засили со српски центар

МЗТ Скопје се засили со српски центар

Скопје, 13 јули 2024 (МИА) - Српскиот кошаркар Милош Копривица (29 год, 208 см) е нов играч на МЗТ С...

Подобрена состојбата на бебето најдено во центарот на Велес 

Подобрена состојбата на бебето најдено во центарот на Велес 

Велес, 13 јули 2024 (МИА) - Подобрена е состојбата на бебето кое беше најдено во центарот на Велес и...

Стрип Центарот на Македонија - Велес отпечати нови стрипови на македонски јазик

Стрип Центарот на Македонија - Велес отпечати нови стрипови на македонски јазик

Велес,11 јули 2024 (МИА) - Како дел од Годишната програма на Министерството за култура - Сектор изда...

За седум дена санкционирани 196 непрописно паркирани возила на територија на општина Центар 

За седум дена санкционирани 196 непрописно паркирани возила на територија на општина Центар 

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Цен...

Без вода делови од Центар

Без вода делови од Центар

Скопје, 5 јули 2024 (МИА) - Заради изведување водоводен приклучок од Ф-80 мм на ул. „Дебарца“ бр.63...

Без струја утре дел од општините Аеродром и Центар

Без струја утре дел од општините Аеродром и Центар

Скопје, 4 јули 2024 (МИА) - Од „ЕВН Македонија“ АД добиено е известување дека утре без електрична ен...

Деспотовски: Бранот на промени е тргнат и нема запирање на 30 јуни

Деспотовски: Бранот на промени е тргнат и нема запирање на 30 јуни

Скопје, 28 јуни 2024 Со средби со членовите во Центар, Карпош и Кисела вода продолжија терен...

Без вода улиците „Рајко Жинзифов“ и „Стефан Јакимов Дедов“ во Центар

Без вода улиците „Рајко Жинзифов“ и „Стефан Јакимов Дедов“ во Центар

Скопје, 27 јуни 2024 (МИА) - Без вода денеска од 7:00 часот ќе бидат корисниците од улиците „Рајко Ж...

Настани во општина Центар под мотото ,,На одмор сум во Скопје сум“

Настани во општина Центар под мотото ,,На одмор сум во Скопје сум“

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Под мотото „На одмор сум во Скопје сум“, Општина Центар од утре до 28 ј...

Санкционирани 153 непрописно паркирани возила во општина Центар

Санкционирани 153 непрописно паркирани возила во општина Центар

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќа...

ЦУК: Решен е случајот со парчиња фасада што паѓаа од зграда во Центар

ЦУК: Решен е случајот со парчиња фасада што паѓаа од зграда во Центар

Скопје, 20 јуни 2024 (МИА) - На бројот 112 беше пријавена опасност од парчиња фасада што паѓаат од з...

Мултиспортски комплекс „Рафа Надал“ ќе се отвори во Драч

Мултиспортски комплекс „Рафа Надал“ ќе се отвори во Драч

Тирана, 20 јуни 2024 (МИА) - На средбата на албанскиот премиер Еди Рама и шпанскиот тенисер Рафаел Н...

За една недела 207 непрописно паркирани возила во општина Центар

За една недела 207 непрописно паркирани возила во општина Центар

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - За седум дена санкционирани се 207 возачи, чии возила го попречувале но...

Image

Остани поврзан