• недела, 14 јули 2024
Летексие ќе ја дели правдата на финалето на Евро 2024

Летексие ќе ја дели правдата на финалето на Евро 2024

Берлин, 11 јули 2024 (МИА) - Французинот Франсоа Летексие е назначен за главен судија на финалниот н...

Англичаните загрижени за изборот на судија на натпреварот против Холандија

Англичаните загрижени за изборот на судија на натпреварот против Холандија

Дортмунд, 9 јули 2024 (МИА) - Англиските фудбалски фанови го изразија своето незадоволство поради на...

УЕФА: Само капитените можат да комуницираат со судијата во еврокуповите

УЕФА: Само капитените можат да комуницираат со судијата во еврокуповите

  Нион, 5 јули 2024 (МИА) – Капитените ќе бидат единствените играчи кои ќе можат да раз...

Дарко Костадиновски избран за нов претседател на Уставниот суд

Дарко Костадиновски избран за нов претседател на Уставниот суд

Скопје, 4 јуни 2024 (МИА) - Судијата Дарко Костадиновски е избран за но...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна поста...

Уапсен судија од Врховен суд поради сомневање за примање награда за противзаконито влијание

Уапсен судија од Врховен суд поради сомневање за примање награда за противзаконито влијание

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Полицијата денеска уапсила судија од Врховен суд поради постоење на осно...

ЕУРО2024: Само капитените ќе добијат образложение за судиските одлуки

ЕУРО2024: Само капитените ќе добијат образложение за судиските одлуки

  Нион, 14 мај 2024 (МИА) – Извршниот директор за судење на УЕФА, Италијанецот Роберто...

Словенецот Винчиќ ќе го суди финалето во Лигата на шампиони

Словенецот Винчиќ ќе го суди финалето во Лигата на шампиони

  Нион, 13 мај 2024 (МИА) – Европската фудбалска федерација (УЕФА) одлучи денеска 44-го...

Избрани 12 поротници за судењето против Трамп

Избрани 12 поротници за судењето против Трамп

Њујорк, 19 април 2024 (МИА) - Судот во Њујорк назначи 12 поротници кои ќе ја донесат конечната пресу...

Реал поднесе жалба против судијата кој не ги регистрира навредите кон Винисиус

Реал поднесе жалба против судијата кој не ги регистрира навредите кон Винисиус

Мадрид, 19 март 2024 (МИА) - Реал Мадрид поднесе жалба до Шпанската фудбалска федерација против глав...

Суспендиран Хесус Хил Манзано, судијата на натпреварот Валенсија - Реал

Суспендиран Хесус Хил Манзано, судијата на натпреварот Валенсија - Реал

Валенсија, 5 март 2024 (МИА) - Шпанскиот судија Хесус Хил Манзано беше суспендиран по дискутабилната одлука на крајот...

Новоизбраната судијка Ана Павловска- Данева почна со извршување на работните обврски во Уставниот суд

Новоизбраната судијка Ана Павловска- Данева почна со извршување на работните обврски во Уставниот суд

Скопје, 9 февруари 2024 (МИА) - Ана Павловска-Данева денеска ги презеде...

Комисиската расправа за предлогот Ана Павловска Данева да биде избрана за уставна судијка продолжува утре

Комисиската расправа за предлогот Ана Павловска Данева да биде избрана за уставна судијка продолжува утре

Скопје, 30 јануари 2024 (МИА) - Собраниската Комисија за прашања на изб...

Ребека Велч влезе во историјата на Премиер лигата

Ребека Велч влезе во историјата на Премиер лигата

Лондон, 23 декември 2023 (МИА) – Ребека Велч денеска стана првата жена која судеше натпревар во прес...

Претседателот на Судот во БиХ и поранешен шеф на разузнавачка служба незаконски прислушувале судии

Претседателот на Судот во БиХ и поранешен шеф на разузнавачка служба незаконски прислушувале судии

Сараево, 19 декември 2023 (МИА) - Главниот обвинител во Обвинителството на БиХ, Миланко Кајганиќ, де...

Image

Остани поврзан