• среда, 17 јули 2024
Сочувство од Гаши по повод смртта на првиот претседател на Собранието, Стојан Андов

Сочувство од Гаши по повод смртта на првиот претседател на Собранието, Стојан Андов

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) – Претседателот на Собранието Африм Гаши по повод смртта на Стојан Андов...

Стејт департментот испрати сочувство до семејствата на загинатите мисионери на Хаити

Стејт департментот испрати сочувство до семејствата на загинатите мисионери на Хаити

Вашингтон, 25 мај 2024 (МИА) - Американскиот Стејт департмент испрати сочувство до семејствата на уб...

Ким Џонг-ун испрати сочувство до Иран: Раиси беше извонреден државник и близок пријател

Ким Џонг-ун испрати сочувство до Иран: Раиси беше извонреден државник и близок пријател

Пјонгјанг, 21 мај 2024 (МИА) - Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун упати сочувство до Иран поради см...

Си Џинпинг упати сочувство до Иран: Кина загуби добар пријател

Си Џинпинг упати сочувство до Иран: Кина загуби добар пријател

Пекинг, 20 мај 2024 (МИА) - Кинескиот претседател Си Џинпинг упати сочувство до Иран, изразувајќи жа...

Сочувство до иранскиот народ од лидери на голем број земји

Сочувство до иранскиот народ од лидери на голем број земји

Техеран, 20 мај 2024 (МИА) - Лидерите на голем број земји упатија сочувство до иранскиот народ за см...

Ирачкиот премиер изрази сочувство до иранскиот народ

Ирачкиот премиер изрази сочувство до иранскиот народ

Багдад, 20 мај 2024 (МИА) - Ирачкиот премиер Шија ал-Судани изрази солидарност со иранскиот народ по...

Мадуро изрази сочувство до Иран за „безусловниот пријател“ Раиси

Мадуро изрази сочувство до Иран за „безусловниот пријател“ Раиси

Каракас, 20 март 2024 (МИА) - Венецуелскиот претседател Николас Мадуро изрази сочувство до Иран и не...

Нарендра Моди „длабоко тажен“ поради смртта на Раиси

Нарендра Моди „длабоко тажен“ поради смртта на Раиси

Њу Делхи, 20 мај 2024 (МИА) - Индискиот премиер Нарендра Моди рече дека е „длабоко тажен“ поради смр...

Хагари: ИДФ изразува сочувство до WCK, отворена истрага за нападот

Хагари: ИДФ изразува сочувство до WCK, отворена истрага за нападот

Тел Авив, 2 април 2024 (МИА) - Портпаролот на израелските одбранбени сили (ИДФ) Даниел Хагари објави...

Сочувство од Бигорската Обител по немилиот настан во Русија

Сочувство од Бигорската Обител по немилиот настан во Русија

Дебар, 25 март 2024 (МИА) - Свештената Бигорска Обител, со својот Старец, Епископ Антаниски г. Парте...

Архиепископот на МПЦ-ОА г.г. Стефан испрати телеграма со сочувство до рускиот патријарх г.г. Кирил

Архиепископот на МПЦ-ОА г.г. Стефан испрати телеграма со сочувство до рускиот патријарх г.г. Кирил

Скопје, 24 март 2024 (МИА) - Архиепископот на Македонската православна црква - Охридска Архиепископи...

Повеќе арапски земји и Израел го осудија терористичкиот напад кај Москва

Повеќе арапски земји и Израел го осудија терористичкиот напад кај Москва

Бејрут, 23 март 2024 (МИА) - Голем број арапски земји го осудија синоќешниот терористички напад во п...

Левица изрази сочувство до жртвите на терористичкиот напад во Москва и нивните семејства

Левица изрази сочувство до жртвите на терористичкиот напад во Москва и нивните семејства

Скопје, 23 март 2024 Светската и македонската јавност се згрозени од терористичкиот напад,...

Си Џинпинг испрати телеграма со сочувство до Путин поради терористичкиот напад во близина на Москва

Си Џинпинг испрати телеграма со сочувство до Путин поради терористичкиот напад во близина на Москва

Пекинг, 23 март 2024 (МИА) - Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска испрати телеграма со сочувство...

Ердоган изрази сочувство до католичката заедница во Турција

Ердоган изрази сочувство до католичката заедница во Турција

Анкара, 28 јануари 2024 (МИА) - Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изрази сочувство до католичк...

Image

Остани поврзан