• среда, 22 мај 2024
Намирници за поздрав појадок за лица со над 40 години

Намирници за поздрав појадок за лица со над 40 години

Лондон, 20 мај 2024 (МИА) - Здравата исхрана е важна за управување со тежината. A пак, појадокот, во...

Протеините најдобар избор на закуска во случај на глад ноќе

Протеините најдобар избор на закуска во случај на глад ноќе

Лос Анџелес, 25 март 2024 (МИА) - Што треба да се јаде пред спиење без страв од нови килограми? Врз...

Како настануваат дупките во швајцарското сирење?

Како настануваат дупките во швајцарското сирење?

Цирих, 4 март 2024 (МИА) - Швајцарското сирење има цврста, тврда маса, сладок вкус, а многу малку со...

Намирници што треба да се избегнуваат во борбата со висок притисок

Намирници што треба да се избегнуваат во борбата со висок притисок

Загреб, 22 февруари 2024 (МИА) - Во борбата со висок крвен притисок, т.е. хипертензија, еден од најв...

Награда за козјото сирење на Давид Неделковски на Фестивалот за сирењето во Италија

Награда за козјото сирење на Давид Неделковски на Фестивалот за сирењето во Италија

Охрид, 17 септември 2023 (МИА) – Давид Неделковски за неговото козјо сирење ја доби наградата „Resis...

Давид Неделковски, производител од Северна Македонија, меѓу наградените со „Slow Cheese“ во Бра

Давид Неделковски, производител од Северна Македонија, меѓу наградените со „Slow Cheese“ во Бра

Скопје, 15 септември 2023 (МИА) - Давид Неделковски, производител од Северна Македонија, е меѓу нагр...

Македонското сирење на фестивалот на природните сирења во Бра, Италија

Македонското сирење на фестивалот на природните сирења во Бра, Италија

Охрид, 15 септември 2023 (МИА) – Македонското сирење и млечни производи ќе бидат дел од „Cheese“, на...

Храна што треба да се избегнува во лето

Храна што треба да се избегнува во лето

Загреб, 29 јули 2022 (МИА) - При тропските температу...

Сирењето благотворно за црниот дроб

Сирењето благотворно за црниот дроб

Москва, 21 јуни 2022 (МИА) - Сирењето го спречува т...

„Калцоне“ - една од најпрепорачаните пици во Италија

„Калцоне“ - една од најпрепорачаните пици во Италија

Рим, 1

На МВС порачаа специјално белгиско сирење

На МВС порачаа специјално белгиско сирење

Хјустон, 2 април 2021 (МИА) - Американската физичарка Шенон Вокер кој...

Принцот Чарлс го откри рецептот за неговиот омилен појадок

Принцот Чарлс го откри рецептот за неговиот омилен појадок

Лондон, 13 мај 2020 (МИА) - Принцот Чарлс на социјалните мрежи го отк...

Image

Остани поврзан