• среда, 19 јуни 2024
Верстапен по триумфот во Шангај: Болидпот возеше како по шини

Верстапен по триумфот во Шангај: Болидпот возеше како по шини

Шангај, 21 април 2024 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен по денешната победа на трката во Фо...

Шолц ја предупредува Кина да не ја поддржува Русија

Шолц ја предупредува Кина да не ја поддржува Русија

Шангај, 15 април 2024 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц истакна дека ќе го предупреди кинескиот...

Хуркач спаси меч-топка против Рубљев и го освои Мастерсот во Шангај

Хуркач спаси меч-топка против Рубљев и го освои Мастерсот во Шангај

Шангај, 15 октомври 2023 (МИА) - Светскиот рекет број 17, Хуберт Хуркач, денес во финалето во Шангај...

Прогласен карантин во Дизни парк во Шангај, заробени 60.000 посетители

Прогласен карантин во Дизни парк во Шангај, заробени 60.000 посетители

Пекинг, 1 ноември 2022 (МИА) - Посетители на Дизни парк во кинескиот град Шангај останаа заробени внатр...

Масовно тестирање на 1,3 милиони жители во централниот дел на Шангај

Масовно тестирање на 1,3 милиони жители во централниот дел на Шангај

Шангај, 28 октомври 2022 (МИА) - Властите на кинескиот град Шангај денеска наредија масовно тестирање з...

Кинески научници развија маска што открива коронавирус во воздухот

Кинески научници развија маска што открива коронавирус во воздухот

Пекинг, 20 септември 2022 (МИА) - Кинески научници развија маска што предупредува на изложеност на коро...

Во Кина евакуирани над еден милион луѓе поради тајфунот Муифа

Во Кина евакуирани над еден милион луѓе поради тајфунот Муифа

Пекинг, 15 септември 2022 (МИА) - Тајфунот Муифа синоќа го погоди источниот брег на Кина и предизвика п...

„Дојче веле“: Фабриките во Шангај работат, работниците јадат и спијат во производните хали

„Дојче веле“: Фабриките во Шангај работат, работниците јадат и спијат во производните хали

Шангај, 31 мај 2022 (МИА) – Фабриките во Шангај смеат да работат под услов вработените воопшто да не ги...

Средношколци во Шангај ќе се вратат во училишните клупи од јуни

Средношколци во Шангај ќе се вратат во училишните клупи од јуни

Шангај, 26 мај 2022 (МИА) - На некои средношколци во Шангај ќе им биде дозволено да продолжат со школув...

Во Шангај тројца починати од последици од Ковид-19

Во Шангај тројца починати од последици од Ковид-19

Пекинг, 18 април 2022 (МИА) – Во Шангај од последици од Ковид-19 починаа три лица. Тоа се први жртви от...

Во Кина регистрирани 26.155 нови случаи на Ковид, 1.364 повеќе од претходниот ден

Во Кина регистрирани 26.155 нови случаи на Ковид, 1.364 повеќе од претходниот ден

Пекинг, 17 април 2022 (МИА) - Во Кина во текот на вчерашниот ден се пријавени 26.155 нови случаи на кор...

Раст на бројот на ковид инфекции во Шангај и покрај локдаунот

Раст на бројот на ковид инфекции во Шангај и покрај локдаунот

Пекинг, 13 април 2022 (МИА) - Во пораст е бројот на ковид инфекции во Шангај и покрај локдаунот од голе...

Дел од американскиот конзуларен персонал заминува од Шангај поради Ковид-19

Дел од американскиот конзуларен персонал заминува од Шангај поради Ковид-19

Вашингтон, 12 април 202...

Кина испраќа војници и лекари во Шангај за да тестираат 26 милиони луѓе за Ковид-19

Кина испраќа војници и лекари во Шангај за да тестираат 26 милиони луѓе за Ковид-19

Пекинг, 4 април 2022 (МИА) - Кина испрати војска и илјадници здравствени работници во Шангај, со цел да...

Се затвораат училиштата во Шангај поради коронавирусот

Се затвораат училиштата во Шангај поради коронавирусот

Пекинг, 11 март 2022 (МИА) - Во Шангај од утре се затвораат сите училишта, учениците ќе мора да ги след...

Image

Остани поврзан